Skip to main content

AccessTr.neT

kayıtlar arası koşula göre sayma ve eksiltme

kayıtlar arası koşula göre sayma ve eksiltme

sayın safakben,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,
kendi adıma geçerli olmak gerekçesi ile anladığım kadarı ile olmak üzere hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bu örnek uygulama

Tedarikçilere göre toplam alma ve form üzerinde gösterme

yukarıdaki konunuz üzerinden hazırlanmıştır.

YAPILAN İŞLEMLER

1) SUPPLIER CLAIM OBSERVATION formunda yer alan Tedarikçi tanımlamalarından gerekli düzeltmeleri de yapılmak sureti ile oluşturulan suppliers adlı tablo eklenmiştir.

2) ekleritopla ve tedarikcisay adlı sorgular oluşturulmuştur.

3) redarikcisay adlı form oluşturulmuştur.bu nedenle,SUPPLIER CLAIM OBSERVATION adlı form etkisiz kalmıştır.

AKLIMA TAKILAN HUSUSLAR

Alıntı:(bildirim gelince DQIS forumuna dosya yüklicem "countermeasure" dosya yükleme kısmına, ben dosyayı yükleyene kadar,
registered kısmı "1" iken waiting kısmınında otomatik "1" olmasını ve ben dosyayı yükledikten sonra waiting kısmının "0" olup

"received" kısmının "1" olmasını istiyorum 

ifadenize yönelik olarak;
anladığım kadarı ile kast ettiğiniz (yanılıyorsam lütfen gerekli düzeltme açıklamasında bulununuz),REGISTERED değeri ilgili tedarikçi için yapılan kayıt sayısı değeri olsa gerek ve WAITING ise ilgili tedarikçi için kayıt ortamında dosya yüklenene kadar REGISTERED değeri ile aynı değere sahip ve RECEIVED değeri de eğer ilgili tedarikçi için herhangi bir kayıt üzerinde dosya eklenirse sayısal değeri artacak olan değerse,

a) WAITING değeri,dosya sayısına göre değil REGISTERED değerine göre artıp azalmalı.öyleyse,WAITING değeri için dosya sayısı önemli olmamalı.1 tane de olabilir 10 tane de olabilir eklenen dosya sayısı.

bu nedenle,WAITING değeri,eklenen dosya sayısı eğer REGISTERED değerinden fazla ise otomatikman 0 (Sıfır) olmalı ve eğer dosya eklemesi yoksa değer REGISTERED değeri ile aynı olmalı.

b) RECEIVED değeri de,ilgili tedarikçi için tüm kayıtlarının toplam sayısına göre elde edilen tüm eklenmiş dosya toplam sayısı olmalı kanısındayım.

gerekçi açıklamaları ayrıntılı anlatımda bulunmanız yerinde olacaktır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
.rar INCOMING-ATOZ.part1.rar (Dosya Boyutu: 4,77 MB | İndirme Sayısı: 6)
.rar INCOMING-ATOZ.part2.rar (Dosya Boyutu: 4,77 MB | İndirme Sayısı: 3)
.rar INCOMING-ATOZ.part3.rar (Dosya Boyutu: 3,95 MB | İndirme Sayısı: 7)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: kayıtlar arası koşula göre sayma ve eksiltme - Yazar: atoz112 - 06/01/2017, 13:19