Skip to main content

AccessTr.neT

Alt Formdaki Verileri Sıralama Problemi

Alt Formdaki Verileri Sıralama Problemi

Merhabalar,
opsiyonel ürün kodu oluşturma çalışmasında kullanıcı önce modeli seçiyor, ardından opsiyonu seçip mamul kodu oluşuyor. zamanlar müşteri talepleri çerçevesinde opsiyon ilaveleri olabiliyor, fakat eklenen opsiyon kodlarını sıralamak isteyipte kod oluşturmaya kalktığımda başarısız oluyorum.
ekteki örnek üzerinden açıklayacak olursam;
KOD_OLUSTURMA formunda OPSIYON_ALTFORMu kod bazında küçükten büyüğe sıralama yapılmadığı için örneğin SP082 model kodu ile 021 opsiyon kodunu seçip yenile dediğimde bana son kod ve son tanımı sorunsuz oluşturuyor. ancak formda görüldüğü üzere 013 kod opsiyonu sonradan eklenmiş ve ben bunu sonda değil de sırasında görmek istiyorum.
Bu bağlamda KOD_OLUSTURMA2 formu oluşturdum, bu formda OPSIYON_ALTFORM2 altformunu opsiyon kodu bazında küçükten büyüğe sıralattım. bu sefer 013 opsiyon kodum istediğim yerde görünüyor. fakat bu sefer de yukarıda bahsettiğim işlemi tekrar yaptığımda yani SP082 model kodu ile 021 opsiyon kodunu seçip yenile dediğimde opsiyon seçimim ilk sıraya gidiyor ve hep standart opsiyonu için bana kod veriyor.

KOD_OLUSTURMA formundaki doğru sonucu KOD_OLUSTURMA2 formunda nasıl elde edebilirim.
Saygılarımla.
.rar altform verileri sıralama.rar (Dosya Boyutu: 30,2 KB | İndirme Sayısı: 2)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Alt Formdaki Verileri Sıralama Problemi - Yazar: hbal09 - 14/03/2017, 11:06
Task