Skip to main content

AccessTr.neT

Formdan Çıkıldığında Metin Kutularını Temizlenmesi Hk. Yardım

Formdan Çıkıldığında Metin Kutularını Temizlenmesi Hk. Yardım

sayın sadooo,

aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

1)

konu başlığınızdaki talebinize yönelik olarak;
gerek bir fonksiyon içerisinde veya direkt olarak formun KAPATILDIĞINDA ya da KALDIRILDIĞINDA olay yordamı içerisine olmak sureti ile içeriğinin temizlenmesini istediğiniz her bir metin denetimi için tek tek

Me.metin_denetimi1=""
Me.metin_denetimi2=""

v.s.gibi kodlarını yazarak ve gerekse de çoklu metin denetimi üzerinden tüm metin denetimlerini temizleyebilirsiniz.site arama sayfasında "temizleme" ya da "textbox temizleme" benzeri ifadeleri aratmak sureti ile edineceğiniz çeşitli içeriklerdeki konuları ve örneklerini inceleyebilirsiniz.

2)

Alıntı:##silindi ## tarzı bi yazı geliyor text boxa

konunuzun 3.mesajında belirttiğiniz yukarıda yazılı ifadenize yönelik olarak;

bir kayıt silme işlemi uygulandığında form üzerindeki denetimlerde bu ifadenin yer almaması için,kayıt silme işleminden sonra formun GÜNCELLENMESİNİ (REQUERY) sağlayacak olan

Me.Requery

kod satırını da dahil etmelisiniz ki,kayıt silme işleminden sonra formu güncellemek sureti ile bu ifadenin çıkmaksızın formun güncel ve düzenli olmasını elde edebilesiniz.

3)

aslında,bir bakıma uygun olabilecek işlem olarak;

DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

yukarıdaki kod satırını sayın biberli33'ün de belirttikleri gibi (bu arada,kendilerine konulara katılımlarından ve paylaşımlarından dolayı teşekkürler),

ilgili formun YÜKLENDİĞİNDE olay yordamı içerisine bu kod satırını yazmak sureti ile,denetim temizleme kodlarına gerek kalmaksızın da çözüm elde edebilirsiniz.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Formdan Çıkıldığında Metin Kutularını Temizlenmesi Hk. Yardım - Yazar: atoz112 - 10/05/2017, 11:22
Task