Skip to main content

AccessTr.neT

Sql İle İlişkili Combobox Oluşturma

Sql İle İlişkili Combobox Oluşturma

Şöyle bir ilave yapmam sanırım daha anlaşılır kılacak. Bu çalışma klasik tarzda olsaydı model, renk, guc vs tüm secenekler için ayrı bir tablo yapıp bunlara ayrı birer ID vermek (model_id, renk_id vs. gibi) gerekiyordu.  Örnekte geçerli tüm kriterleri tek tabloda topladım. Çoklu tablolar yerine tek bir tablo üzerinden (bu örnekte bu tablo "tbl_UrunXKodlama") bu işlemi yapmaya çalışıyorum.  Yani ID numarası komple satır için geçerli değil. Bu sebeple Sql kullanarak yazmaya çalışıyorum. Kısaca "tbl_UrunXKodlama" tablosundaki verilerin seçim ile hiç bir mantıksal bağıntısı yok. Bunu yazacağım döngü belirleyecek. Ayrıca görebildiğim kadarıyla hiç bir forumda bahsettiğim şekilde denenmemiş. 

Bunun nedeni gerçek uygulamada seçim kriterinin çok fazla olması. Ve seçimlerin sırasıyla birbirine bağımlı olmamasıdır. Yani model sadece renk seçeneğini etkilemiyor. Örnek verirsem gücüde değişiyor. Kullanıcı seçime modelden başlamak zorunda değil herhangi birinden başlayıp kendisini öncelik verdiği opsiyona göre nasıl etkileyeceğini görebilmeli. 
Program tamamlandığında 20-25 milyar arası bir olasılığı gerçekleştiriyor olacak.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Sql İle İlişkili Combobox Oluşturma - Yazar: tsots - 06/09/2017, 09:54
Cvp: Sql İle İlişkili Combobox Oluşturma - Yazar: tsots - 06/09/2017, 13:48
Task