Skip to main content

AccessTr.neT

Access'ten Excel'e Gömülü Fotoğraf Aktarma

Access'ten Excel'e Gömülü Fotoğraf Aktarma

(24/12/2017, 19:03)direnist yazdı: Merhaba donapezil;
Ben çok üst seviyede değilim ama açtığınız bu konunun sonucunu merak ettiğimden ve henüz diğer hocalarımızdan bir geri dönüş olmadığından göndermiş olduğunu kod üzerinden kendi bildiklerimde ile çabalayarak ekli örneği yaptım. 
Ancak belirttiğim gibi çok ileri seviye olmadığımdan şöyle bir sorunu var bu örneğin.
Uygulamayı ilk açıp Komut14 butonunu ilk çalıştırdığınızda dediğinizi yapabiliyorum. Fakat ikinci defa çalıştırmak istediğimde 1004 numaralı hatayı veriyor. Ve nedenini bulamadım. Bende bir hata kontrolü ekleyip sadece uyarı olarak göstereyim dedim.
Uygulamayı kapatıp yeniden açtığınızda yine sorunsuz olarak yapıyor istediğiniz aktarımı.
Belirttiğim gibi merak edip bayağıdır uğraştığım için bu hali ile belki işinize yararsa diye paylaşmak istedim.
Kod tarafına da açıklamalar ekledim.
İyi çalışmalar.

Marhaba sayın direnist;

İnanın ne söyleyeceğimi bilemiyorum. En zor zamanlarımda, hayat kurtarıcı bilgilerimi aldığım bu forumda, kimseden tek bir yorum bile gelmeyince inanın bu son konu ile kendi kendime çabalıyormuşum gibi gelmişti. Biliyorum oldukça zor bir konu. Daha birkaçgün öncesine kadar, bunun hep yapılamayacağına dair bilgiler buluyor ve ben de öyle düşünüyordum. Hatta başka forumlarda, bunun hala yapılamayacağına dair yorumlar var. Ama 1 fotoğraf gidiyorsa, sizin yaptığınız gibi diğerleride gidebiliyor işte Img-grin

Bu kadar emek sarfedip, kodları bu seviyeye kadar getirmeniz bile, borcu ödenemeyecek bir emek hakkı. Tıpkı daha önce bu forumdan öğrendiğim bilgiler gibi.

Kodları inceledim. O kadar tane tane notlar eklemişsiniz ki... Emeğinize sağlık. Hatanın sebebinin ne olduğunu benim anlamam imkansız gibi duruyor. Bu haliyle bile istenilen şeyi yapıyor. Hocalarımızdan başkaca bir cevap gelmezse, bu kadarı bile benim ve hatta bu konuyla ilgili sıkıntı çeken pek çok yazılımcının işini görecektir. "İşinize yararsa" ne demek! Günlerce uğraşılacak bir Excel dosyasını, tek tıkla yaptıracak kadar harikulade.

Usta hocalarımızın hatanın kaynağını bularak düzenleyeceğine eminim. Ama ben bu kadarıyla bile müthiş bir iş çıktığı kanısındayım.

Tekrar sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Tesekkur Tesekkur Tesekkur

Saygılar...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Access'ten Excel'e Gömülü Fotoğraf Aktarma - Yazar: donepezil - 24/12/2017, 19:47
Task