Skip to main content

AccessTr.neT

Veritabanına 2 Farklı Kullanıcı Birbirinden Bağımsız Aynı Anda Nasıl Kayıt Yapar

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
11
2639

Veritabanına 2 Farklı Kullanıcı Birbirinden Bağımsız Aynı Anda Nasıl Kayıt Yapar

(01/10/2018, 19:18)Oğuz Türkyılmaz yazdı:
(29/09/2018, 17:33)ozanakkaya yazdı: Tablodaki verileri görebiliyorsanız yapacağınız farklı bir işlem yok.

Ozan Bey İiyi Akşamlar. Şu anda tüm söylenenleri yaptım diğer bilgisayarda tablolarıda görüyorum fakat kayıt ekle butonuna tıkladığımda her iki bilgisayarda da MS ACCESS belirtilen kayda gidemezsiniz diye pencere gösteriyor. Client bilgisayarı tamamen kapattığımda ana bilgisayarımda kayıt işlemi yapılabiliyor.  Icon_rolleyes Icon_rolleyes Icon_rolleyes Icon_rolleyes

Merhaba,

Bende çalıştığım fabrikada sizin durumunuza benzer bir durum yaşıyorum.
Bildiğim kadarıyla Access veritabanı kullanırken aynı anda iki farklı kullanıcı kayıt yapamıyor.
Form, rapor görüntüleme gibi işlemleri aynı anda yapabilirsiniz.

Hatta kullanıcılardan bir tanesi tabloya kayıt eklediğinde diğer kullanıcı bu yeni kaydı bile göremeyebilir.
Formu ya da Access dosyasını komple kapatıp açtıktan sonra yeni verileri görebiliyor diye biliyorum.
Belli bir süre aralığında formun kendisini yenilemesi sağlanabilirse belki yeni kayıtların görünmesi sağlanabilir.
Yanlışım varsa @ozanakkaya düzeltecektir...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Veritabanına 2 Farklı Kullanıcı Birbirinden Bağımsız Aynı Anda Nasıl Kayıt Yapar - Yazar: Allback - 02/10/2018, 09:58