Skip to main content

AccessTr.neT

Tarihin Durumuna Göre Güncelleme Kodu

Tarihin Durumuna Göre Güncelleme Kodu

Çözüldü #6
Ekteki izin takip programını siteden alıp kendime uyarladım, bir konuda takıldım, bazı personeli göreve ve izine gönderidiğimde dairede kimler kalmış raporunu almak istiyorum. Bu konuda Mustafa Hocam mantığını açıkladı ama benim o kadar kod bilgim yok. Mustafa Hocam Derki;

(Mantık olarak yapılması gereken şu;Tablonuza yeni bir alan ekleyin "durum" adıyla görevde ve izinde olacak şekilde iki değer alacak şekilde ayarlayın, default olarak görevde yazdırmasını sağlayın, personele izin kaydı yapılırken bu alnı "izinde" olacak şekilde güncellettirin,
personelin izinden dönüş tarihi boşsa veya şuanki tarihten küçükse durum alanını "görevde" olarak şekilde güncellettirin, yeni bir form tasarlayıp bir adet liste kutusu ekleyin, verileri söz konusu tablonuzdan alsın. forma birde açılır kutu ekleyip değer olarak izinde ve görevde seçeneklerini ilave edin, liste kutusundaki "durumu" alanını formunuzdaki açılır kutuya göre filtreletin, açılan kutunun güncelleme sonrası olayına liste kutusunu güncelleyecek kodlamayı yapın. Bu sayede o an için görevde ve izinde olanların listesini almanız mümkün olabilir),

Bende; 2- (personelin izinden dönüş tarihi boşsa veya şuanki tarihten küçükse durum alanını "görevde" olarak şekilde güncellettirin,) bunu yapamadım, "Tbl_KullanilanDgrIzin" formuna gerekli alanları ekledim,

3-(Yeni bir form tasarlayıp bir adet liste kutusu ekleyin, verileri söz konusu tablonuzdan alsın. forma birde açılır kutu ekleyip değer olarak izinde ve görevde seçeneklerini ilave edin, liste kutusundaki "durumu" alanını formunuzdaki açılır kutuya göre filtreletin) "Frm_Deneme" adında bir form yaratıp liste kutusu ve açılır kutu ekledim ama maalesef gerisi gelmedi

4-(Açılan kutunun güncelleme sonrası olayına liste kutusunu güncelleyecek kodlamayı yapın) bunuda yapamadım

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
.rar İzinTakip(2).rar (Dosya Boyutu: 160,9 KB | İndirme Sayısı: 4)
farkli88, 10-05-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
İzin Takip - Yazar: farkli88 - 20/09/2010, 11:43
Cvp: İzin Takip - Yazar: mustafa_atr - 20/09/2010, 11:55
Cvp: İzin Takip - Yazar: farkli88 - 20/09/2010, 13:41
Cvp: İzin Takip - Yazar: farkli88 - 20/09/2010, 14:52
Cvp: İzin Takip - Yazar: farkli88 - 20/09/2010, 16:14
Cvp: İzin Takip - Yazar: farkli88 - 21/09/2010, 09:41