Skip to main content

AccessTr.neT

Form Açılırken Nesneye Değer Atayamazsınız Hatası

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
14
3317

Form Açılırken Nesneye Değer Atayamazsınız Hatası

Merhaba, bu kodu daha önceki sorunuzdaki düzenmeye göre ben yazmıştım.

O örnekte, senet düzenle formunun kayıt kaynağı farklı idi. Şu anki "FRM_SENETDUZENLE" isimli formunuzun kayıt kaynağı "TBL_KIRASOZLESMESI" isimli tablo. "TBL_SENETDUZENLE" isimli tablo formun kayıt kaynağında belirtilmemiş.

Formun kayıt kaynağının;

SELECT * FROM TBL_KIRASOZLESMESI LEFT JOIN TBL_SENETDUZENLE ON TBL_KIRASOZLESMESI.Kimlik = TBL_SENETDUZENLE.SOZLESMENO; 

şeklinde olması gerekiyor.

Ayrıca, önceki uygulamaya göre 

GTaksit = Me.SENETTUTAR / Me.SENETADEDI

şeklinde kod eklenmişti. Şu anki formda SENETTUTAR isminde bir denetim yok. 
Koddaki Me.SENETTUTAR kısmının Me.BirYillikKiraKarsiligiRakamİle ile değiştirilmesi gerekli.

Formunuzda değişiklik yaptığınızda, kodların da değiştirilmesi gerekiyor. 

Me.SENETADEDI kısmı da yok. Bunun da (doğru anladıysam) Me.TAKSIDADEDI kodu ile değiştirilmesi gerekli.
SENETVADEBASLANGICI'nın VADEBASLANGIC ile değiştirilmesi gerekli.

Yine önceki uygulamada yapılan düzenlemede, formda sağ taraftaki 12 etiket ve 12 metin kutusunun isimlerini Etiket1, Metin1, ..... Etiket12, Metin12 şeklinde düzenlemiştim. 

Controls("Etiket" & X).Visible = True şeklindeki kod buna bağlı olarak çalışıyordu.

Siz yeni etiket ve yeni metin kutuları eklemişsiniz. Etiket1, etiket2 farklı yerde kaldığı için form açıldığında yanlış denetimler gizleniyor. Hesaplama yapılmıyor.

Önceki uygulamada formdaki Senet oluştur butonunun tıklandığında olayına kod yazılmış, Hesap Yap fonksiyonunun çalıştırılması sağlanmıştı. Ancak sizin şu anki butonda Katıştırılmış Makro var. Benim kodda eser yok. Katıştırılmış Makro'dan uzak durun. Vba kodu yazmaya çalışın.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Form Açılırken Nesneye Değer Atayamazsınız Hatası - Yazar: ozanakkaya - 08/10/2018, 00:44
Task