Skip to main content

AccessTr.neT

Ölümcül Hatalardaki Tuhaflık

Ölümcül Hatalardaki Tuhaflık

(21/10/2018, 20:45)ozguryasin yazdı: 1- db lerde yapabildiğin hep standartlar çerçevesindedir standart dışına çıkabilsen zaten daha iyi db kodlama editörü yazarsın.
2- herkes değil sizler, yani bu işi öğrenmek yerine şundan şu kodu alayım bundan bu kodu alayım... Amann işim yürüsün de nasıl olursa oldun diyenler. Eğer ki bir kişi ola, sitemizdeki örnekleri inceleyip neyi nerede kullanacağını mantıken öğrense çok iyi şeyler ortaya çıkar.
3- öğrenmek yerine olsunda diyenlerin o şekilde oluyor. Yardımlar öğrenmek için değil iş yaptırmak için isteniyor. Bir çok üyemizin sorularını az değiştirip geri sorsak yapamazlar. Kusra bakmasın hiç kimse de kimse için profesyonel bir program yazacak kadar vakit ayıramaz, herkesin işi gücü çoluk çocuğu var.
4- engelleyebilirde, engellemeye bilirde sizler projenizi hazırlıyor yorumluyorsunuz, biz yapamadığınız yerleri istediğiniz şekilde tamamlıyoruz yapılış durumunu görüp geliştirip stabil hale getirmek size ait.
5- bana bir kişi gösterin bana program lazım dediğimde herşeyini profesyonel yapsın versin. Sitemiz program yapma değil istenilen ölçüde öğretme sitesidir. 
6- kimse bilmiyor demek yanlış. Access net framework yapısını kullanır. Hani nasıl denir herkes farklı diyor, dat net, dork net, dud net :-)  Access te o projenin bir parçasıdır. Fonksiyonlar Vba bölümünde F2 ye basarsanız çıkar karşınıza düşünün bunu bile araştırmayacak kadar hazırcısınız. 
7- linux sisteme geçebilirsiniz. Tabiki yapan kaymağı yiyecektir. 
8- bildiğim herşeyi www.accesstr.net  öğrendim, ama sizler gibi değil. Şunu yapamadım yapın verin, şurayı halleddin demedim. Takıldığım yerleri sordum hep üzerine ekledim. Zamanında Bir noktalama işareti yüzğnden 4 saat uğraştım. Şöyleki bir örneğim var ODBC bağlantı yapmadan tablolar gözükmeden veri tabanına bağlanıp işlem yaptırıyor. O örneğimi görmedi iseniz sitem etmeye hakkınız yok. Çünkü bir çok üyemiz görmedi. Niçin nerede nasıl işe yarayacağını bilmemenizden araştırmamanızdan. Yani sitemizdeki örnekler fazlası ile işinizi görecektir.

Yorumlarım şahsa yönelik değil, geneldir. Siz biraz üzerinize alınmışsınız. Dikkat ederseniz çoğunluktan bahsediyorum. Şahsıma yönelik yorum yapacak olursam, amaan şurayı da yamayı versinler iş görülsün diyenlerden değilim. Eski konularımda bu çok açık ifade edilmiştir, hatta anlamadığım kodların olduğu uygulamaları, çalışmalarıma eklemiyorum bile. Çünkü önce kendim anlamam lazım ki ekleyebileyim. Aksi halde öğrenme gerçekleşmiyor. Yani kısacası hazıra konanlardan değilim. Ama şunu görüyorum ki, bu konuda uzmanlaşmış kimselerin de birçok konuda fikir ayrılıkları var. Kimse mükemmel değil elbet, kimse mükemmel yazılım da yapmıyor, ayrıca buradan faydalanan herkes kendi projesini yapmaktan sorumlu. Kimse kimseden sorumlu değil. Gerek bu tarz forum siteleri gerekse incelediğim birtakım eğitim platformları veritabanı eğitimi hakkında standartlara uygun bir eğitim platformu oluşturabilmiş değil. Kurslara bakıyorum 30 saat Access Eğitimi 500₺ diyor. Yahu 30 saatte ne öğretebilirsin? İçeriğe bakıyorum şu düğmeye basarsan bu çıkar buna basarsan bu çıkar diyor. Onu dedem de bilir, düğmeye basınca neyin ne olduğunu görürsün zaten. Bu bir eğitim değil yani..Kısacası veritabanını A-Z ye ele alıp çok detaylı eğitim veren bir platform, forum, kurs,kitap, doküman vs. görmedim. Gören varsa bildirsin.

Ondan diyorum herkes kafasına göre takılıyor diye. Çünkü herkes kendi tırmalayarak bir şeyler yapıyor çünkü bu konuda temel teşkil edecek kaliteli bir eğitim alabilmiş değiller.

Hazır madem mevzu açıldı, bu forumda kendine güvenen arkadaşlar bir ekip oluştursunlar on-line uzaktan Access kursu versinler. Hem de ücretli. Canlı sorulara açık olsunlar, eğitim öyle 20-30 saatte bitmesin. Ne bileyim içeriğe göre minimum 4 ay sürmeli. İnanın ciddi müşteri bulursunuz. Buradaki uzman arkadaşlar bu işin eğitim kısmına ciddi bir şekilde soyunsunlar bakalım, o zaman bu işin standardizasyonundan ne anlatmak istediğim daha iyi anlaşılır sanırım..

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Ölümcül Hatalardaki Tuhaflık - Yazar: notrino - 21/10/2018, 18:14
Cvp: Ölümcül Hatalardaki Tuhaflık - Yazar: notrino - 21/10/2018, 20:12
Cvp: Ölümcül Hatalardaki Tuhaflık - Yazar: notrino - 21/10/2018, 21:36
Cvp: Ölümcül Hatalardaki Tuhaflık - Yazar: notrino - 21/10/2018, 23:00
Cvp: Ölümcül Hatalardaki Tuhaflık - Yazar: notrino - 22/10/2018, 11:07
Cvp: Ölümcül Hatalardaki Tuhaflık - Yazar: notrino - 23/10/2018, 10:16
Cvp: Ölümcül Hatalardaki Tuhaflık - Yazar: alpeki99 - 24/10/2018, 14:19
Cvp: Ölümcül Hatalardaki Tuhaflık - Yazar: notrino - 24/10/2018, 16:17