Skip to main content

AccessTr.neT

Formumu Almak İstediğim Sonuca Göre Nasıl Tasarlamalıyım.

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
4
1420

Formumu Almak İstediğim Sonuca Göre Nasıl Tasarlamalıyım.

Çözüldü #1
Merhabalar. Kulağı tersten göstermemek amacıyla yanlış yaptıysam da yol yakınken form tasarımlarımı değiştirmek için bilgiye ihtiyacım var. 

Amaç: Alıcı ve satıcılar arasında kriterleri birbirine uyan kayıtları eşleştirerek F_PORTFOY ana formundan çıkmadan tek tıklamayla müşteriye anında cevap verebilmek. ( Müşteri geldi 1500 tl ye kiralık arıyorum dedi ben parametre değerine + %10 üst değer verdirerek 1650 ty'ye kadar porföyümde kayıtlı olan emlakların raporunu almam gerekir. Bu işlem 200.000 tl param var elinizde ne var dediklerinde bu sefer satılıklar arasından kriterlere uyan + %10 değer üstüne koyarak 220.000 tl'lik mülkleri porföyümden bana göstermeli. )

Projemde veri girişini yaptığım 

1-F_Portfoy isimli ana formum.
2-F_MusteriTanımlama 
3-F_EmlakTanımlama  olarak da Müşterilerin ve Mülklerin bigilerinin tanımlandığı 2 ayrı formum var  Bu ana formdan hem 2 hem de üç nolu formlara kayıt yapabilmeli ya da var olan kayıt varsa bilgileri ana formuma çekebilmeliyim. ANA-ALT FORM vs İlişkileri nasıl olabilir hiç bir fikrim yok. ( Mevcut yapıyı amacım doğrultusunda değiştirmek yada komple yeniden oluşturmak istiyorum)

Bu formdan Açılan Kutudan Seçerek girişini yaptığım, Müşteri Tiplerim var.

1.Satıcılar ( GayriMülk Sahipleri )
2.Alıcılar   ( GayriMülkArayanlar )

Talepleri  Açılan kutudan Kiralık ve   Satılık olarak seçilen kriterlere göre kayda alınıyor.

Ben bu amaçla müşteri kartlarına 2 ayrı kategoride fiyat alanı açacağım .  ( A. Kiralık Fiyatı - B.Satılık Fiyatı gibi )

*Müşteri Alıcı olarak Açılan Kutudan seçilmişse buraya yazılacak tutarlar zaten bütçesi oluyor. A.Kiralama yada B.Satınalma bütçesi gibi.
*Müşteri Satıcı olarak AK'dan seçilmişse buraya yazılacak tutarlarda Müşterinin mülkünden A.Kiralık yada B. Satılık olarak istediği tutar olacak.

F_Portfoy ANA Formumu nasıl oluşturmalıyım. ANA FORM ALT form şeklindemi olmalı eğer böyle olacaksa var olan 2 ve 3 nolu formları alt form olarak değiştirebilirmiyim. Vs.Vs.Yani bir yol haritasına ihtiyacım var. Örnekler arasında çok şey var ama ben bana uyanına rastlayamadım yada uyacağına kafam basmadı.
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Formumu Almak İstediğim Sonuca Göre Nasıl Tasarlamalıyım. - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 09/11/2018, 15:58
Task