Skip to main content

AccessTr.neT

Kaydetme, Yeni Kayıt Ekleme Ve Kayıt Silme Sorunu

Kaydetme, Yeni Kayıt Ekleme Ve Kayıt Silme Sorunu

Kendim çabalayarak dosyayı ekteki gibi belli bir yere kadar getirdim fakat bu sefer Yeni butonuna basıp boş alan ve mükerrer kayıt sorgusu yaptıktan sonra, liste kutusundaki bir kayda tıklayıp bu kayda ait metin kutularında yer alan bilgilerden herhangi birini değiştirip tekrar kaydet butonuna bastığımda "Bu klasör daha önce kaydedilmiş. Kaydetme işlemi iptal edilecek!" uyarı mesajı geliyor. Oysa benim yapmak istediğim;
1. Yeni butonuna bastıktan sonra, girilecek kayda ait kitap_no veya kitap_adı alanı liste kutusundaki mevcut kayıtlara ait kitap_no veya kitap_adı ile aynı ise "Bu klasör daha önce kaydedilmiş. Kaydetme işlemi iptal edilecek!" uyarı mesajı gelsin ve gelen bu uyarı mesajına tamam dedikten sonra kayıt işlemi iptal olsun. (Bu işlemler ekteki dosyada gerçekleştiriliyor.)
2. Yeni butonuna bastıktan sonra, girilecek kayda ait kitap_no veya kitap_adı alanı liste kutusundaki mevcut kayıtlara ait kitap_no veya kitap_adı ile aynı değil ise girilen veriler liste kutusuna kaydedilsin. (Bu işlem ekteki dosyada gerçekleştiriliyor.)
3. 1 veya 2 no.lu işlemler yapıldıktan sonra liste kutusundaki  her hangi bir kayda tıklayıp bu kayda ait metin kutularında yer alan bilgilerden herhangi birini değiştirip tekrar kaydet butonuna bastığımda seçilen kayda ait bilgilerin güncellenmesini istiyorum. Bu işlemi gerçekleştirmem için yardımcı olabilirseniz sevinirim.
.rar Kitaplar4.rar (Dosya Boyutu: 74,82 KB | İndirme Sayısı: 8)
Son Düzenleme: 12/01/2019, 14:24, Düzenleyen: mmert06.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Kaydetme, Yeni Kayıt Ekleme Ve Kayıt Silme Sorunu - Yazar: mmert06 - 12/01/2019, 14:13
Task