Skip to main content

AccessTr.neT

Listbox İle İlgili Sayfaya Gitmek

Listbox İle İlgili Sayfaya Gitmek

Çözüldü #1
Tekrar merhaba,

Sürekli sorular sorup sizleri yoruyorum ama yapmaya çalıştığım excelde sona geldim. Son bir iki sorum olacak. Yardımlarınızdan ötürü şimdiden teşekkür ederim.

Bir form oluşturdum. Bu formda 2 adet listbox bulunmakta. Birincisinde bütün sayfaları sıralandırdım. Ve çift tıklama ile ilgili sayfaya yönlendirmeyi başardım. İkinci formda ise başka bir sayfa bulunan listemi gösterebildim.

Karşılaştığım ve aşmak istediğim sorunlar şunlar:

1- İkinci forma listeden aldığım bilgiler verdiğim aralığı alıyor fakat istediğim son satırda bitmesi. Çünkü listede boş satırlarda görünmekte ve bu listeyi çok uzun tutmakta.

2- Örnek dosyaya bakarsanız sayfa adlarını ikinci listemde bulunan birinci sutundaki kodlara göre açtım. Bu şekilde yapmak istediğim, eğer o koddaki ürünün sayfası varsa birinci listede bulsun ve hatta o sayfaya gitsin. Eğer sayfa yoksa sayfa bulunamadı gibi bir uyarı verebilir.

3- Listboxların üstüne textbox koydum ki istediğim zaman aratma yapabileyim ama bunuda aktif bir hale getiremedim. Acaba text.box a göre arama yı nasıl sağlayabilirim.

4- Son olarak bu listelerde mouse scroll kullanılmıyor. Yani aşağı indirmek için listeyi yan çubuğu kullanmak zorunda kalıyorum. Acaba scroll ile aşağı yukarı listeyi nasıl hareket ettirebilirim.

Şimdiden teşekkürler.
.rar Örnek.rar (Dosya Boyutu: 35,2 KB | İndirme Sayısı: 4)
Alıntı:Her şey bir fikirle başlar.
Son Düzenleme: 13/06/2019, 13:49, Düzenleyen: nightashes.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Listbox İle İlgili Sayfaya Gitmek - Yazar: nightashes - 13/06/2019, 13:33
Task