Skip to main content

AccessTr.neT

Proseslerin Ölçütüne Göre Listelenmesi

Proseslerin Ölçütüne Göre Listelenmesi

(15/11/2019, 12:01)ozanakkaya yazdı:
(14/11/2019, 18:47)husem yazdı: 81070 parti numarasında 1-3-15-6-9 proses_ıd nolu kayıtlar çıkacak. 
81051 parti numarasında 36-3-9 proses_ıd ler olacak
79260 parti numarasında 1-4-16-6-34-9 proses_ıd ler olacak.

Bu sonuçların BOYAMA_PROSESLERI_KOSUL tablosundaki kriterlere göre listelenebilmesi için, BOYAMA_PROSESLERI_KOSUL isimli tablodaki verilerden;
1-) 16,17 ve 18 proses id numaralı alanlarda açık, orta ve koyu; boyama derecelerinde de 80 yazması gerekmiyor mu?
2-) 36 proses_id numaralı alanda da ON_ISLEM alanında "KASAR" yazması gerekmiyor mu?
3-) Bu tablodaki ISLEM_ID alanının amacı nedir?
sn ozan hocam kolay gelsin. 

1-)  16-17-18 nolu proseslerde BOYAMA PROSESLERI KOSUL tablosunda boyama derecesinde 80 yazıyor,
2-)  36 prosse_id numaralıda ön işlem le işi yok. bunun çıkma şartı, Renk no ve boyama türü renkno:k-2600 , boyama türü : beyaz 
3-)   islem_id, sadece ön işlem, ara işlem ,boyama gibi. burdaa herhangi bir şeyi yok. buna bağlı çalışan bir işlem yok. 

bütün proseslerin çıkma koşullarını boyama prosseleri kosul tablosundaki kriterlere göre çıkartmayı düşünmüştüm, 
eğer prosesin karşısında herhangi bir koşul yoksa, bu prosesin koşulu yok demektir.  ama her reçetede sabit olarak çıkar değil. 

boyama reçetesi belirle formunda ben reçetede çıkması gereken prosesleri belirliyorum. eğer burada belirlendiyse çıkar. belirlenmediyse çıkmaz.

mesela yıkama prosesi beyazlarda çıkmıyor. reaktif boyama reçetesinde çıkıyor.
husem, proud to be a member of AccessTr.neT since 08-03-2009.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Proseslerin Ölçütüne Göre Listelenmesi - Yazar: husem - 15/11/2019, 12:24
Task