Skip to main content

AccessTr.neT

Set Qdf=currentdb.querydefs Sorguda Oluşturulan Değerleri Çağıramıyorum Hata Alıyorum

Set Qdf=currentdb.querydefs Sorguda Oluşturulan Değerleri Çağıramıyorum Hata Alıyorum

evet "param"ı parametrenin kısaltılmışı olarak yazdım. Ama o, WHERE satırındaki "ParamAdliye"dir ve kendi verdiğim bir değişken ismidir. Oraya istediğinizi yazabilirsiniz. İsterseniz "AdliyeParametresi", isterseniz "fasulye"  Img-grin diye yazabilirsiniz.

Zaten sorguyu tasarım ekranında açıp çalıştırdığınızda sizden ParamAdliye değişkenini isteyen bir İletişim kutusu çıkar. Oraya elle örneğin "İstanbul" yazabilirsiniz ve sorgunuzun çalışıp çalışmadığını anında görebilirsiniz.

Ayrıca WHERE satırı yine sizin yazdığınız gibi [Formlar]![Kayıt_Giriş]![Talepler_Form].[Form]![Adl_krm_Kutu] şeklinde olsa bile form açık değilken sorguyu çalıştırdığınızda yine aynı değişkeni isteyen bir İletişim kutusu çıkar ve elle giriş yaptığınızda sorgu çalışır. Çünkü bu ifade de sonuçta bir değişken belirtir.

Umarım kafanızı karıştırmadan yardımcı olabilmişimdir.

Benim anlayışınıza sığınarak bir tavsiyem olacak. Bilmiyorum buraya eklediğiniz örneği bilerek mi böyle yaptınız ama örneğinizdeki formda bir alt forma ihtiyaç yok zaten. Çünkü üst formda bağlanacak bir alan yok. Yani boşuna alt forma ulaşmaya çalışmakla uğraşmanıza gerek yok bu haliyle.

Son olarak aşağıda verdiğim adres son derece yararlı olabilir.

Saygılarımla...

http://access.mvps.org/access/forms/frm0031.htm

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Set Qdf=currentdb.querydefs Sorguda Oluşturulan Değerleri Çağıramıyorum Hata Alıyorum - Yazar: WiniFred - 01/10/2020, 20:48
Task