Skip to main content

AccessTr.neT

Tabodaki Sıfır Değeri İçeren Satırları Silme

ercansahiner61
ercansahiner61
15
1249

Tabodaki Sıfır Değeri İçeren Satırları Silme

yalnız son eklediğiniz dosyada şöyle bir soruna rastladım; bu çalışmada bakiye alanı hesaplanmış alan dolayısıyla sonuç diğer satırdaki verilere de bağlı
mesela 2, 7, 12, 18, 22, 25, 31 satırlarda R sütunundaki veriler 0 ama ben el ile önce 31 sonrada 25. satırı sildiğimde geriye 0 değeri olan satır kalmıyor
yada sadece 2. satırı sildiğimde geriye 0 değerli 6 satır kalması gerekirken 2 satır tek kalıyor çünkü R satırı aynı hesapnolu satırlara göre işlem yapıyor
bu durumda ne yapılacak? mevcut örneğinizde her hangi -sıfır değerli farklı hesapnolu - 2 satırı sildiğimizde geriye kalanlar artık 0 olmuyor
aşağıdaki kod işinize yarayabilir
Not: ama merak ettim neden asıl dosyanızla uyumlu çalışma yerine başka yapıdaki dosyayı kullandınız, açıkçası bunu başka üyeler de yapıyor ve bu hem sizin açınızdan -sorundan kurtulmada zaman kaybına sebep oluyor- hem de bizim açımızdan -aynı işi 2 defa yapmak gibi bir angarya oluşuyor- sorunlu bir durum
Sub SilBakiyeSıfır()
Dim Syf As Worksheet
    Set Syf = ThisWorkbook.Worksheets("Vadeli Hesap")

With Syf
    Sonstr = Syf.Cells(Syf.Rows.Count, "a").End(xlUp).Row
    For x = Sonstr To 2 Step -1
        If Syf.Range("R" & x).Value = 0 Then Syf.Range("A" & x).EntireRow.Delete
    Next x

End With
MsgBox "Silme işlemi tamamlandı"
End Sub

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Tabodaki Sıfır Değeri İçeren Satırları Silme - Yazar: berduş - 22/04/2021, 11:25
Task