Skip to main content

AccessTr.neT

Veritabanından Kelime Karşılıklarından 1 Doğru 3 Yanlış Cevabı Rasgele Seçmek

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
13
1115

Veritabanından Kelime Karşılıklarından 1 Doğru 3 Yanlış Cevabı Rasgele Seçmek

@berduş hocam arayüzü hazırladım. Çalışma şekli olarak kullanıcı önce soru kriterini seçecek (Şu an sadece DATABASE sayfasında veri var) seçtiği kriterin sayfa sekmesindeki sorulardan istediği kadar adedi seçecek. Eğer butonlardan

Soru_Cevap ENG_TUR olanı tıkladıysa  rasgele seçilerek hazırlanan sorular bu addaki sayfada 1 ingilizce kelime karşılığında 4 ü yanlış 1 tanesi doğru seçenekten oluşan 5 türkçe karşılıktan oluşacak

Soru_Cevap TUR_ENG olanı tıkladıysa  rasgele seçilerek hazırlanan sorular bu addaki sayfada 1 türkçe kelime karşılığında 4 ü yanlış 1 tanesi doğru seçenekten oluşan 5 ingilizce karşılıktan oluşacak şekilde ilgili sayfadaki hücrelere aktarılacak.

Ben daha sonra bu doğru yanlış cevaplar  karşılığında puan verme kelimenin sesli telaffuzu gibi ayrıntıları ekleyeceğim.(Bu kısımları nasıl yapacağımı öğrendim ama asıl iş programın bu bölümünü doğru tasarlamak )

Umarım tam anlamıyla anlatabilmişimdir. Son Olarak sormak istediğim bir şey var bu MENU sayfasında yaptığım arayüzü USERFORM üzerinde yapsam Excel ilk açıldığında direk o userform açılabilir mi. Yani Accessdeki gibi açılış formu olarak bu user form tanımlanabilirmi.

[Resim: do.php?img=11052]
.rar ING_TUR TEST.rar (Dosya Boyutu: 1,47 MB | İndirme Sayısı: 8)
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Son Düzenleme: 22/05/2021, 11:56, Düzenleyen: Oğuz Türkyılmaz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Veritabanından Kelime Karşılıklarından 1 Doğru 3 Yanlış Cevabı Rasgele Seçmek - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 22/05/2021, 11:51