Skip to main content

AccessTr.neT

Rapor Üzerinden Seçim Yapma Ve Yeni Liste Oluşturma

omerokan
omerokan
4
510

Rapor Üzerinden Seçim Yapma Ve Yeni Liste Oluşturma

Herkese merhabalar

Ben bir ingilizce sözlük veritabanı oluşturmaya çalışıyorum ama amacım, bilmediğim kelimeleri hatta kelimelerin birden fazla anlamları üzerinden seçimler yaparak kısa listeler oluşturmak ve bu kısa listeyi kelimeleri sonradan çalışmak.

ekteki dosyadaki 4 kelime var hepsi a harfi ile başlıyor. bunlardan bir tanesi "abandon" kelimesinin 2 anlamı var. mesela ben önce harfi girerek oluşturduğum sorgu ile kelimeleri görmek sonra bu açılan listede abandon kelimesini seçebilmek, ardından da abandon kelimesine ait anlamlardan bir tanesini seçebileceğim bir sorgu oluşturmak istiyorum.

kelime sorgusunu çalıştırdıktan sonra listeyi rapor olarak görüntüleyince üzerinde tekrar seçim yapamıyorum. tahmin ettiğim kadarıyla sorgu sonucunu bir form halinde görüntülemem ve her anlamı kısa listeye ekleyebileceğim bir onay kutusu ile görüntülemem gerek. Ama boyumdan çok büyük bir işe mi kalkıştım bilemedim.

yardımınızı rica ediyorum
Son Düzenleme: 13/02/2022, 22:03, Düzenleyen: omerokan. (Sebep: başlık değiştirildi)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Rapor Üzerinden Seçim Yapma Ve Yeni Liste Oluşturma - Yazar: omerokan - 13/02/2022, 21:51
Task