Skip to main content

AccessTr.neT

Bir Tablodan Başka Tabloya Dlookup İle Veri Çekmek

Bir Tablodan Başka Tabloya Dlookup İle Veri Çekmek

Çözüldü #1
DLOOKUP konusunda arama yapıp başlıkları okudum ama Access'in kod kısmına tamamen fransız olduğum için hiçbir şey anlamadım desem yeridir. O yüzden lütfen kusura bakmayın.

Access'te iki tablom var. İlk tablodaki sütunlarım "ürün adı - barkod no". İkinci tablomda da "barkod no" var. İkinci tablodaki barkod no'nun yanına o barkod numarasını hangi ürüne verdiğimi getirmesini istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Not : Dediğim gibi access'te hiç kod veya formül ile çalışmadım. Sadece basit tablolar ve buna bağlı basit formlar oluşturabiliyorum. O yüzden çözümü anlatırken neyi nereye yazacağımı da belirtirseniz müteşekkir olurum.

Hatta şöyle bir ekleme yapayım. İkinci tablodaki barkod numaralarının yanında o barkod no herhangi bir ürüne atanmış mı onu görmek için checkbox koydum. Dlookup ile yanına ürün geliyorsa checkbox otomatik işaretlensin diyebilir miyiz? Yani ben ilk tablomdaki ürün listesinin yanına barkodunu yazdığımda bu tabloda manuel bir güncelleme yapmam gerekmesin istiyorum.
Son Düzenleme: 09/05/2022, 16:55, Düzenleyen: kesekci.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Bir Tablodan Başka Tabloya Dlookup İle Veri Çekmek - Yazar: kesekci - 09/05/2022, 16:51
Task