Skip to main content

AccessTr.neT

Msaccess.exe Dosyasının Açık Kalması (görev Yöneticisi)

Msaccess.exe Dosyasının Açık Kalması (görev Yöneticisi)

Çözüldü #1
Arkadaşlar. Bugün iş yerinde karşılaştığım, ben olmadan kimsenin çözemediği ve benim daha önceden yaşanabileceğini düşündüğüm sıkıntı meydana geldi. Buna çözüm bulmam gerekiyordu. Yaklaşık 2 saat sitede aradım ancak tam benim istediğim çözümü göremedim.

İş yerinde kurumsal bilgisayarların olması, şifre ile girilmesi, işlem yapılmadığında uyku moduna geçmesi sonrasında Access dosyasında kapanma meydana gelip "Görev Yöneticisinde" Msaccess.exe çalışmaya devam etmektedir. 
Yada ekte video çektim. Görev Çubuğundan "PENCEREYİ KAPAT" seçildiğinde aynı durum meydana gelmektedir. 

Aslında projemde X (KAPAT) tuşlarını kaldırdım. Programdan çıkış için koyduğum butonlar Axcess' i arka planda kapatıyor. Ancak programı kapatmasını bilmeyen kişiler video' daki gibi kapatabiliyor. Daha farklı bir sebeple bu şekilde arka plan' ın kalıp kalmadığını henüz tespit edemedim. Uygulama açısından problemim yok ancak yazdığım hususlara bir çözüm bulabilmem lazım.

Eğer bu uygulama tek bilgisayardan kullanılırsa aslında görev yöneticisinden kapatmak kolay. Ancak ağ üzerinden paylaşıldığı için hangi bilgisayar tarafından arka planda açık kaldığının tespit edilmesi de ayrıca işi zorlaştırıyor. Çok şey yazdım farkındayım ancak uzun zamandır aklımdaydı. Eğer varsa çözümü herkes için de faydalı olur diye düşünüyorum. Saygılar sunarım...
.rar örnek video.rar (Dosya Boyutu: 562,78 KB | İndirme Sayısı: 4)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Msaccess.exe Dosyasının Açık Kalması (görev Yöneticisi) - Yazar: aydin5353 - 31/08/2022, 22:57
Task