Skip to main content

AccessTr.neT

2 Tabloda "aynı Satır Farklı Sütuna" Tek Formdan Veri Ekleme

2 Tabloda "aynı Satır Farklı Sütuna" Tek Formdan Veri Ekleme

Hocam kendimi yanlış ifade etmişim gibi hissediyorum. O yüzden detaylı açıklama yapacağım. 
Paint dosyasına çizim yaptım. Elimde okul bilgileri var. 

Bu okulların bazılarına sabit Polis görevlendirmesi yapılırken bazılarına irtibat görevlisi ve irtibat görevlisi sorumlusu görevlendirilmektedir. Sabit Polis görevlendirmesi yapılan personel aynı zamanda o okulun yada başka bir okulun irtibat görevlisi olabilmektedir. Bunun değerlendirmesi derecelendirme ile belirlenmektedir.

Ben tabloları ve ilişkileri oluşturdum. İstediğim kısım ekte gönderdiğim dosyaya kayıt yaparken her iki tabloya da aynı verilerin kayıt edilmesi. "koordinasyonpersonelitablosu ile okulkollukpersonelitablosu" bu tablolara.
Her iki tabloda da aynı verilen olmasını istiyordum. Çünkü farklı kısımlara farklı veri çekeceğim gibi farklı sorgularda oluşturabileceğim. 

Ama kayıt yaptığımda sizde deneme yaparsanız bir tabloya düzgün kayıt olurken diğer tabloda farklı satırlara kayıt olduğunu göreceksiniz.
.rar Tablo Örneği.rar (Dosya Boyutu: 98,18 KB | İndirme Sayısı: 2)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 2 Tabloda "aynı Satır Farklı Sütuna" Tek Formdan Veri Ekleme - Yazar: aydin5353 - 25/09/2022, 20:22
Task