Skip to main content

AccessTr.neT

Vba İle Sharepoint İle Access Arasında Bağlantısı Kesilmiş Tabloları Bağlama

Vba İle Sharepoint İle Access Arasında Bağlantısı Kesilmiş Tabloları Bağlama

Çözüldü #1
Değerli hocalarım merhabalar.

Access Veritabanımdaki tablomu Sharepoint Listesine aktardım. Access uygulamam ile de bağladım. Access' ten kayıt yapıyorum sharepoint' te görünüyor, sharepoint' te kayıt yapıyorum access' te görünüyor.

Sorunum şurda Penceresi gizlenmiş, accde uzantılı, shift tuşu ile açması engellenen bir uygulama yaptım. Uygulama çalışır vaziyette iken eğer olaki internet kesintisi yada başka bir bağlantıyı kesecek olay meydana geldiğinde Access ile Sharepoint arasındaki bağlantı kesiliyor. 

Shift ile access' i açtığımda access' te "bir veya daha fazla tablo bağlantısını kaybetti. Çevrimdışıykende değişikler yapılabilir" uyarısı ile karşılaştım. Bu hususla ilgili ekran görüntüsünü paylaşıyorum. Fotoğrafta görünen tabloları bağla dediğimde bağlantı gerçekleşiyor. Access sharepoint ile online yazısı sağ alt kısımda karşıma çıkıyor.

Sorunum şurda; Fotoğraftaki gibi manuel olarak tablo bağlama işini yapmamam lazım. Bunun için Vba ihtiyaç duydum. Ben uygulama içerisinde duruma göre buton ile yada form aç,kapat vb. kodlara entegre ile bu bağlantıyı yapabilmem lazım. Bu hususta çok fazla bir örnek bulamadım. Bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var. Saygılar sunarım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Vba İle Sharepoint İle Access Arasında Bağlantısı Kesilmiş Tabloları Bağlama - Yazar: aydin5353 - 08/02/2024, 23:28
Task