Skip to main content

AccessTr.neT

SİTE APARTMAN YÖNETİMİ (DEMO)

erkansav
erkansav
7
5572

SİTE APARTMAN YÖNETİMİ (DEMO)

Sayın erkansav;

İyi geceler.

Bu güzel programınız için verdiğiniz emek ve demo'da olsa paylaşımınız için teşekkür eder ve sizi kutlarım.

Size sormak istediğim bir kaç konu var.

İlki, farklı dağıtım anahtarına göre paylaştırılacak gider türleri olduğunda nasıl bir yol izlenecektir? Şöyleki:

1- Ocak ayında 8.000 TL. yakıt gideri geldi. Apartmanımızda 43 bağımsız bölüm vardır ve bunlardan yönetimde bulunan 4 dairenin yakıt muafiyeti bulunmaktadır. Ocak ayı yakıt tutarı 4000 m2 toplam alanın 400 m2'si dışında 3600 m2 39 daireye dağıtılacaktır. Programınızda dairelere düşen yakıt payını nasıl hesaplayabilirim ve daireleri borçlandırabilirim?

2- Kapıcı giderleri tüm bağımsız bölümlere (daire ve dükkanlar) eşit olarak dağıtılmaktadır. 860 TL. kapıcı aylığını 43 bağımsız bölüme hangi menüden girerek dağıtımını yapabilirim ve daireleri borçlandırabilirim?

İkinci olarak:
3- Mal ve hizmet satın alınan firmalara olan yönetim borçları nasıl izlenmektedir?

Üçüncü olarak:
4- Herhangi bir ay sonu itibariyle Kasa, Bankalardaki (vadesiz, vadeli, Fon) hesapları, Giderler, Alacaklar, Gelirler ve Borçlar ile Gelir Gider farklarını, özet ve detaylı listeyi (Mizan) nasıl görebilirim?

Dördüncü olarak:
5- Kart ya da hareketlere "Özel kod" verilerek, esnek raporlama almak mümkün müdür?

Demo sürümlerinde kısıtlı işlem sayısıyla programın güçlü ve zayıf yönlerini her zaman test etmek mümkün olmamaktadır.

Konuya ilişkin düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

İlgi ve yanıtınız için önceden teşekkürler.
Son Düzenleme: 25/12/2011, 01:11, Düzenleyen: assenucler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
SİTE APARTMAN YÖNETİMİ (DEMO) - Yazar: erkansav - 24/12/2011, 23:52
Cvp: SİTE APARTMAN YÖNETİMİ (DEMO) - Yazar: assenucler - 25/12/2011, 01:10