Skip to main content

AccessTr.neT

Yapılmaması Gereken Ölümcül Hatalar

Bilgisayarcı
Bilgisayarcı
59
69768

Yapılmaması Gereken Ölümcül Hatalar

Yeni bişey daha keşfettim ve yazılabilecek en uygun yerin burası olduğuna karar erdim. ( Ben amerikayı yeniden keşfediyorum ya. Çoğumuzun bildiği şeydir belki ama maalesef ben şimdi öğrendim. Ve değiştirmek bana "ÖLÜM" GELİYOR)

Sorguda Sql deyimi yazarken sorgu tasarım klavuzunun karakter sınırı 1024 imiş. Eğer tablo isimlerini,form isimlerini gereğinden fazla uzun yazarsanız ve sorgularınızdan birinde çok uzun deyim yazmanız gerekirse ( "or" ile ekleme gibi) sorgunuz yarım kalır ve sorguyu ikiye ayırmak zorunda kalırsınız. Tabiki bu hatayı farklı kod yada deyimlerle aşmak mümkündür. Ama benim gibi yeni başlayanlar için bu konu çok önemli,muhakkak en baştan dikkat edin.

(24/06/2009, 10:52)bonasera yazdı: ...Burada her ne kadar mecazi bir kullanıma rastlasak da konu başlığı "Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar", "Bu Kurallara Bakmadan Geçmeyin", "Sağlam bir veritabanı için öncelikle dikkat edilmesi gereken hususlar" şeklinde değiştirilebilir diye düşünmekteyim.İçerik harika.

Sn bonasera nın belirttiği konuyu bir Türkçe'ci olarak Mehmet hocam daha iyi bilir eminim ama "ölümcül" kelimesi, konunun zaten çok önemli olduğunu anlatmak için "MÜBALAĞA" sanatının güzel bir örneği. Yani abartmayla konunun zaten dehşet derecede önemli olduğu anlatılmış. Şahsi fikrime göre benim için başlık çok uygun. Hata yaptıkça daha iyi anlaşılıyor konunun önemi. Yine de öneriniz için teşekkürler, tabiki değerlendirme Bilgisayarcı hocama ait.

İyi çalışmalar.
Son Düzenleme: 13/07/2009, 14:29, Düzenleyen: donepezil.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Yapılmaması gereken ölümcül hatalar - Yazar: donepezil - 13/07/2009, 14:28
Task