Skip to main content

AccessTr.neT

comboboxtaki liste boş olduğu durumda diğer sorguyu çalıştırmak

comboboxtaki liste boş olduğu durumda diğer sorguyu çalıştırmak

Çözüldü #4
sn nadinb, eşref hocanın verdiği kod işinize yaramayabilir ama size yol gösterir.

Tablolarınızın ve sorgularınızın ne işe yaradığını (saat 06:47) anlayamadığım için sorguda eşref hocanın sorgusunu kriteri farklı olarak kullandım.

tagdescription açılır kutusunun güncellenme sonrasında olayına aşağıdaki kod eklendi.

Kod:
If Me.ilkokuma.ListCount <> 0 Then
Me.ilkokuma.RowSource = "SELECT TOP 1 Sorgu2.[Son Okuma Tarihi], Sorgu2.[Tag Value], Sorgu2.[Son Okuma Değeri], Sorgu2.[Fatura No] FROM Sorgu2 WHERE (((Sorgu2.[Tag Value])=Formlar!Form3!tagvalue)) ORDER BY Sorgu2.[Fatura No] DESC; "
Else: Me.ilkokuma.RowSource = "SELECT Sorgu1.TagTimeStamp, Sorgu1.TagName, Sorgu1.TagValue FROM Sorgu1 WHERE (((Sorgu1.TagName)=Forms!Form3!tagvalue)) ORDER BY Sorgu1.TagTimeStamp, Sorgu1.TagName; "
End If

ilkokuma açılırkutusundaki kayıtsayısı "0" dan farklı ise yani kayıt var ise kendi satır kaynağı, eğer "0" dan farklı değil ise yani boş ise sonokuma açılır kutusunun satır kaynağı,

kodu ekleyip deneyin, ben çalışıp çalışmadığını anlayamadım,

autoexec makrosunu iptal edip yerine açılışta çalışan kod ekledim, Access penceresini gizlemek istiyorsanız dersler bölümünde anlatıldı. Uygulama açıldığında bms dosyası nerede olursa olsun bağlı tabloları kendisi yükleyecek şekilde düzenledim.
Ayrıca belirteyim, tablo, sorgu ve form yapısı çok kötü ve uygulama bozulmuş, forma yeni bir nesne ekleyince bir daha açılmıyordu. Uygulamanızdaki hataları düzelterek ekledim, eksiklik var ise veya eklenenleri istemiyorsan sadece formdaki kodu kullanın.
.rar bms.rar (Dosya Boyutu: 60,24 KB | İndirme Sayısı: 18)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: comboboxtaki liste boş olduğu durumda diğer sorguyu çalıştırmak - Yazar: ozanakkaya - 26/02/2009, 07:47
Task