Skip to main content

AccessTr.neT

Başka Tablodan Uygun Veriyi Çekme ?

Başka Tablodan Uygun Veriyi Çekme ?

Çözüldü #4
Ben size çok basit bir örnek yaptım. Bundan hareketle çalışmanızı yapabilirsiniz. Bu örnekte ilk kutudan sınıf seçince o sınıfa ait numaralar geliyor ve numara seçince de o öğrenci numarasını taşıyan (burada otomatik sayıyla getiriyoruz çünkü aynı öğrenci numarasından başka sınıflarda da olabilir dediniz) öğrenci geliyor. Çok da kasmaya, işi karmaşık ilişkilerle içinden çıkılmaz hale getirmeye gerek yok. Ne kadar basit olursa o kadar az kafa karışır. Öğrenci için yapılan tabloda sınıf, öğrenci nı ve adı-soyadı bilgisi saklanacak. Sınıf tablosunda ise sınıf adı var. Sınıf açmadan öğrenciye atama yapılamayacak şekilde öğrenci kayıt formu yaparsınız. İlerleyince tine yardım ederim. Şu an ilk yapıyı bu şekilde kuralım. Siz devamını getirin.

Not: Bundan sonra yapacağınız not-devamsızlık-ödeme vs gibi öğrenciyle ilgili tüm işlemlerde, tablo1'deki "oto" isimli alanı kullanın. Onun üzerinden artık öğrenci adına da , numarasına da, sınıfına da ulaşacaksınız.

Kolay gelsin.
.rar 1.rar (Dosya Boyutu: 11,05 KB | İndirme Sayısı: 27)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Başka Tablodan Uygun Veriyi Çekme ? - Yazar: ozgurrBH - 02/05/2009, 20:14
Cvp: Başka Tablodan Uygun Veriyi Çekme ? - Yazar: mehmetdemiral - 02/05/2009, 22:58
Task