Skip to main content

AccessTr.neT

Forma ve Rapora resim yolu bağlamak..

Forma ve Rapora resim yolu bağlamak..

Çözüldü #5
Alıntı:"güzel ama inanın daha önce böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım, inanın şuan için vaktim de yok. (Malesef)"

Pardon ama sayın Danke, sanırım siz beni anlamadınız. Zamanım yok falan demişsiniz de, zaten onları yüklemeden resim gösterme çalışmaz kiImg-grin) Siz beni anlamadınız sanırım. Hastanın iyi olması için falan ilacı alın dedim, siz bana o ilaç tırnak cilasıymış gibi cevap yazmışsınız. Ben mi yanlış anladım acaba?

Bu arada ben zaten bu referansları yüklediğim dosyayı size gönderdim. Önerdiğim yöntem için 30 sn süreye ihtiyacınız vardı. Kaldı ki ben sonradan hazırlayıp gönderdim zaten. Hayatımda ilk defa o kadar ayrıntılı yazmama rağmen birinin benim yazdıklarımı anlayamadığı duygusuna kapılıyorum. İlginçImg-grin)

Alıntı:Sizin yardımcı olduğunuz programı inceledim, benim karşılaştığım resim açılırken ki sorun giderilmiş, ilgili tabloda belirlenen alana adres yolu yazılıyor, ancak resim ekliyken ekle düğmesine basıldığında, resim yolunu siliyor, birde "ImagePath" visiple olmuyor gizlenmiyor, bunada uğraştım beceremedim.

Resim yolunun silinmesi doğal değil mi? Yeni bir resim ekleyeceğim dediğinizde ilk iş oradaki eski yol tanımı temizlenmeli. Bunda bir gariplik yok. Ama eskisi gibi olsun derseniz, hiçbirşey yapmadan ESC tuşuna basın. Yok kodu istiyorum derseniz o zaman
Sub getFileName() foksiyon satırını bulun ve hemen 2-3 sıra altında Me.ImagePath = Null komutunun başına tek tırnak (') işareti koyun. (Parantezler yok) Ama hata verebilir. Doğrusu yeni resim eklemeden önce verinin silinmesi değil mi? Gelelim imagepath gizlemeye. Onun için de özelliklerden görünür özelliğini hayır yapın. Çok basit.

Kodla yapmak isterseniz de uygun yerdeki bir olay yordamına ImagePath.visible=false komutunu kullanabilirsiniz.

Alıntı:Geldiğim nokta, denildiği gibi keşke böyle bir uygulamaya başlamadan önce yapmayı düşündüğüm uygulamayı bu tür programların üstüne taşısaydım böyle bir problemle karşılaşmıyacaktım, ancak geçti.

Neden geçsin ki? Tüm form-rapor-tablo-makro-modül ve raporları al veya ver komuyutla dosyadan dosyaya alabilirsiniz.

Alıntı:Sorunum, formda ilgili personel resimlerinin tabloda veri yolu yazılarak gösterilmesi, aynı veri yolunun raporda da kullanılacak şekilde yazılması,

Ben de farklı birşey yapmadım zaten. Siz benim gönderdiğim çalışmayı iyice inceleyiniz.

Kolay gelsin.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Forma ve Rapora resim yolu bağlamak.. - Yazar: danke - 16/05/2009, 21:21
Cvp: Forma ve Rapora resim yolu bağlamak.. - Yazar: mehmetdemiral - 18/05/2009, 01:23
Task