Skip to main content

AccessTr.neT

Onay Kutu kodu nasıl olmalıdır?

Onay Kutu kodu nasıl olmalıdır?

Çözüldü #11
Hocam iyi akşamlar...

Öncelikle gösterdiğiniz yakın ilgi ve içtenliğiniz için teşekkürü bir borç bilirim.

Apartmanımız 2 blok, 38 daire ve 5 dükkan olmak üzere 43 bağımsız bölümden oluşmaktadır.

Bu sayıya 9999 Yönetim dairesi ve 8888 Bilinmeyen dairesi eklendiğinde toplam Daire sayısı 45 olmalıdır.

Daireler tablosunda 46-50. Sıradaki 5 kayıt silinmelidir.

-------------------------------------

GELIRLER tablosu "Gelirler Odeyecegi" alanı dairelerin İşletme Projesine göre toplanacak avanstan Borcunu; "Gelirler Odenen" alanı ise oturanın yaptığı gerçek ödemeyi, iki arasındaki fark da yönetime olan Borcunu ya da Alacağını göstermektedir.

Yönetici parayı çoğunlukla "Elden" makbuz karşılığı toplamakta, bazı daire oturanları ödemelerini "Banka" aracılığıyla yapmaktadır.

Yıl içinde satış ya da birden fazla kiralama nedenleriyle, bir dairede birden fazla kişi oturabilmektedir. "Dairenin Oturanı" yaklaşımınıza aynen katılıyorum.

--------------------------------------

Oturanlar tablosuna bazı alanlar eklendi. Veri Türü özelliklerine dokunmadım size bıraktım.

--------------------------------------

OTURANLAR form’unda sadece GELİRLER_ALTFORM olmalı… BANKAHAREKETLER_ALTFRM gerekli değil diye düşünüyorum.

Bu formda 2 tür toplam alanı olmalı…

İlki (850 kayıta ait) Gelirler_Odeyecegi, Gelirler_Odenen, Kalan Borcu ile Kalan Alacağı olmak üzere 4 alanlı bir Genel Toplam Satırı ..
İkincisi ise, Seçilen daire’nin yukarıdaki alanlardan oluşan aşağıdaki gibi bir özel toplam satırı…

A 1017 …. 10.000 …. 10.000 … 400 … -
A 1014 … 4.400 …. 5.000 … - … 600

Seçilen dairenin “Kayıt Sayı Toplamı” olmalı..

Şimdilik benim aklıma gelenler bunlar, değerli hocam...

Selam, sevgi ve saygılar.
.rar HKOMY_okileturc_3_Sor.rar (Dosya Boyutu: 61,44 KB | İndirme Sayısı: 9)
Son Düzenleme: 26/05/2009, 17:44, Düzenleyen: assenucler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Onay Kutu kodu nasıl olmalıdır? - Yazar: assenucler - 25/05/2009, 13:50
Cvp: Onay Kutu kodu nasıl olmalıdır? - Yazar: mesudi - 25/05/2009, 14:58
Cvp: Onay Kutu kodu nasıl olmalıdır? - Yazar: mesudi - 25/05/2009, 16:48
Cvp: Onay Kutu kodu nasıl olmalıdır? - Yazar: assenucler - 26/05/2009, 17:42
Cvp: Onay Kutu kodu nasıl olmalıdır? - Yazar: mesudi - 26/05/2009, 20:06
Task