Skip to main content

AccessTr.neT

imalat raporu

imalat raporu

Çözüldü #4
sayın, göcebe, dediğiniz gibi her makina için ayrı bir rapor çıkartmak istiyorum. gün sonunda hangi makina ne kadar imalat yapmış ve nekar fire vermiş bunlar isteniliyor benden. dediğiniz gibi duruş ve arızaları dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım.
-makinalarımızda sipariş üsülü üretim yapıyoruz. yaklaşık 400 civarında müşterimiz var ve her bir müşterinin ortalama 10 çeşit ürünü var. müşteri hangi tarhite hangi üründen ne kadar isteyeceğini önceden tahmin etmek çok zor. yani sipariş verilirse üretim yapılıyor. sipariş yoksa makinalarda çalışmıyor.(şimdilik çok şükür işlerimiz iyi)
-sabir olanlar imalatını yaptığımız ürünler. onlar için ayrı bir tablo hazırladım. imalat raporunu forma girerken, üretimi yapılan ürünü ürün tablosundan çağıaracağım. sabit olan sadece bu. 1 makinada ve bir vardiyada 3 çeşit ürün üretilmişse 3 ayrı form numarası ile giriş yapacağım. sonra 2 vardiyada sonra 3 vardiyada aynı böyle devam edecek. ilginize tşekkür ederim.
Sayın Seruz hocam, vediğiniz örnekleri inceleyceğim. değerli yardımlarınızla inşallah başaracağım. tşk ederim
asla birinin umudunu kirma, belkide sahip olduğu tek seydir...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
imalat raporu - Yazar: tolga - 21/07/2009, 10:54
Cvp: imalat raporu - Yazar: gocebe - 21/07/2009, 12:48
Cvp: imalat raporu - Yazar: Seruz - 21/07/2009, 13:07
Cvp: imalat raporu - Yazar: tolga - 21/07/2009, 13:59
Task