Skip to main content

AccessTr.neT

Domuz Gribi aşısını tartışalım mı?

maytas
maytas
27
9778

Domuz Gribi aşısını tartışalım mı?

Bu virüs illeti ile ilgili sadece ABD bulunan bir vaka var bildigimiz kadarı ile birde bizim ülkede diğer dünya ülkelerinde bu vaka hakkında hiç bir bilgi medyada yer almıyor.
Açaba sadece bu illet Türkiye'demi ?
Bizler Kobaymıyız ?
Sağlık Bakanı kameralar önünde aşı oluyor ne aşısı olduğu belli değil Başbakan ve Çumhurbaşkanı risk gurubunda değilim diyor.Eğer bir salgın varsa bunun risk gurubu diye birşey yoktur bildiğim kadarıyla risk herkes için geçerlidir.
Yanlış hatırlamıyorsam geçen öğretim yılı sonunda Antalya Tıp Fakültesinde bir soru sorulmuş şuan mezun olan arkadaşlarınıza herhangi bir yakınınızı emanet edermisiniz diye bayan ögrencilerden birtansi Hayır cevabını veriyor.Sözde Hipograt yemini ediyorlar ama parayı daha cok seviyorlar.Hiç bir doktor çıkıpta bu aşı hakkında halkı bilgilendirmiyor.Nasıl bilgilendirsinki zaten kendiside her hangi bir bilgiye sahip değil ben başımızdan geçen bir olayı anlatayım varın kararı siz verin Annemi yıllar önce yani (85-86) da İzmirde bulunan 2 tane Üniversite ve o günlerde 1 tanede Özel sağlı kuruluşu vardı onlara götürdük vede o tarihte bir servet ödedik hastalığıda Şiddetli Baş Ağrısı her hangi bir teşhis konulamadı bu ağrı sonunda taki onu yataga düşürünceye kadar bakabilmek için işimden ayrıldım ve küçük bir ilçede bir doktora gidenedek 1 gün süren bir kan tahlili sonucu Burusella (Hayvanlardan özellikle taze peynirden geçen bir hastalık) olduğunu ögrendik tedavisi ise çocuk harçlığı 2,5 Tl ilacın fiyatı yani bir tarafta servet öderken bir tarafta çocuk harçlığına tedavi edilebiliyor ve şimdi benden bile sağlıklı.Varı şimdi siz düşünün neden halkı bilgilendirmediklerini denenmemiş bir aşıyı Türk Halkı üzerinde denemek yani bizleri kobay olarak görüyorlar.

1.Çin Gribi
2.Kuş Gribi
3.Domuz Gribi vs.Derken biolojik savaşa hazırmıyız ?
OĞULCAN & OLCAYTUĞ

Oğulcan Excel Web Sitesi
Excel İle Programlama

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Domuz Gribi'ni tartışalım mı? - Yazar: arzuu - 03/11/2009, 11:00
Cvp: Domuz Gribi aşısını tartışalım mı? - Yazar: ogulcan92 - 05/11/2009, 17:18
Task