Skip to main content

AccessTr.neT

Focuslanmama, otomatik artan sayı, sütun gizlenmesi

Focuslanmama, otomatik artan sayı, sütun gizlenmesi

Çözüldü #27
Sayın ayhan2122 ve diğer arkadaşlar ilginiz için teşekkürler, kısaca ne yapmak istediğim anlatayım.

Daha öncede evrak kayıt programı yapmış, gelen ve giden evraklar için sadece Data formundaki gibi bir formla evrakların kaydedilmesini sağlamıştım, bunun sıkıntılı tarafı şu olmuştu, ilişkili evraklar varsa karışıyor, bulunamıyordu.

Birde evraklar yıl yıl ayrılamıyor, bu sıkıntı aynı programla giderilemiyor, yeni yıldı evrağın birden başlaması gibi durumlar sorun oluyordu.

Bu programla amacım, bir evrak geliyor o evrak Yıl formunun içindeki Data formuna kaydediliyor, aslında sadece o evrakla ilgili kısım burada bitiyor. Böylece evrak yıl olarak ayrılmış kaydedilmiş oluyor.

Bu sefer gelen evrak araştırılmak ve sorun çözülmesi için başka bir yere yazılıyor, oradan evrağa cevap geliyor, sadece bu iki yazışma iki kayıt demek, ve yukarda bahsettiğim evrakla ilişkili,

İşte gelen evrak araştırılmak üzere yazılırken "Resen" olarak ilgili yere gönderiliyor, ilgili yerden evrak "Geliyor" olarak tekrar bize geliyor ve sonrasında başka yazışmalar da yapıldıktan sonra cevap yine "resen" olarak alt forma ilgili bilgileri kayıt edilerek yazının geldiği yere gidiyor.

Yani bir evrak geldi, onunla ilgili kaç evrak varsa Dataaltforma girilecek, bunun sağlayacağı kolaylık bir evrağa bakıldığında, o evraklarla ilgili bu güne kadar ne kadar işlem yapılmış ise görülmüş olacak, kısaca ilişki sağlanmış olacak.

Şimdi üst Data formunda yapmak istediklerimin tamamı oldu orada bi sıkıntı yok, dataaltformda ise ilişkili evrak geldiğinde veya gittiğinde kayıt yapıldığında aynı yukarıdaki formda olduğu gibi istediklerimi yapmasını (gizlenmesini görünmesini) istemiştim, bunun ise veri sayfası görünümünde mümkün olmadığı söylendi.

Benimde aklıma şu geldi, Data formunda kayıt var, onunla ilişkili bir evrağıda Dataaltformu'na yani veri sayfası gibi gözüken kısma yazmak istiyorum, oraya tıkladığımda yeni bir form açarak alt forma gireceğim verileri oradan girebilirmiyim. (tabi üst formla ilişkili olacak)

Umarım derdimi anlatabilmişimdir. İlgilenip cevap verecek herkese şimdiden teşekkürler.Img-cray
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Focuslanmama, otomatik artan sayı, sütun gizlenmesi - Yazar: danke - 22/11/2009, 20:43
Task