Skip to main content

AccessTr.neT

Word dosya şablonunu access ile nasıl yazdırabilirim?

Word dosya şablonunu access ile nasıl yazdırabilirim?

Çözüldü #10
Sn assenucler, öncelikle ekteki YeniVeritabanı dosyasını D sürücünüze kopyalayın...Sizin için uygulamanıza deneme isimli bir form ekledim. Ayrıca dosya içerisinde toplantıdavet.doc dosyası üzerinde de yer imleri belirledim. Deneme formundaki butona tıkladığınızda (gelen ekranda Evet'i seçin) doc uzantılı belgeniz açılacak, bu belgede istediğiniz yere istediğiniz imleri yerleştiriniz. Ben sadece kırmızı ile belirtilen yerlere yerleştirdim. Örnekte tüm kayıtları sırayla görebilmektesiniz. Ancak bunu sorgu ile tek kayda düşürme ve sonrasında Word içerisinde hedef olarak bu sorguyu gösterme vb. uygulamaları kendiniz geliştirirsiniz. Umarım istediğiniz budur.

Ben shell komutunu kullandım, ancak siz veritabanı ile aynı dosyada yer almalarını isterseniz
strTemplateLocation = CurrentProject.Path & "\toplantıdavet.doc" seçeneğini de deneyebilirsiniz..

Not: Uygulamanızda istedğiniz raporları oluşturmak için oluşturduğunuz tabloların uygun olduğunu düşünmüyorum. Bir rapora yazdıracağınız metni neden kayıt kayıt dağıtarak oluşturduğunuzu anlayamadım. Hocalarımız bu konuda son sözü söyleyeceklerdir sanırım..Saygılarımla
.rar YeniVeritabanı.rar (Dosya Boyutu: 47,84 KB | İndirme Sayısı: 27)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Word dosya şablonunu access ile nasıl yazdırabilirim? - Yazar: ercansahin - 03/01/2010, 19:03
Task