Skip to main content

AccessTr.neT

Bir altformdan başka bir alt forma veri aktarma

Bir altformdan başka bir alt forma veri aktarma

Çözüldü #3
Sayın iscinar, öncelikle sorumla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Evet haklısınız, konuda açıklamış olsaydım sanırım daha doğru olurdu. Lütfen kusura bakmayın.
PATOLOJİ formunda hiçbir denetim bulunmazken kayıt kaynağını HASTA VERTABANI olarak ayarlamamın nedeni açılır formda sadece o hastaya ait verileri görmek istiyor olmam. Yani formun özelliğini açılır form olarak ayarladığımda veriler filtrelenmiş olarak geliyor bu doğru, ama filtreyi temizlersem diğer hastalara ait veriler de aynı form içinde görünecek ve diyelim ki yanlışlıkla filtreyi temizleye basarsam başka hastanın verileri üzerinden yanlış birşey yapmamak adına öyle birşey yaptım. Bunun başka bir yolu var mıydı bilmiyorum ama siz üstatlarla karşılaştırılamayacak kadar az bilgi sahibi olduğum için tam doğru olarak yapmamış da olabilirim.
Gelelim yapmak istediğime: Kendi veritabanımda sanırım 30'a yakın tablo ve form var. Ben verileri sadece 1 kez girmek istiyorum. Ama hastaların bazı özelliklerini başka formlarda da görmek istiyorum. Başka formlarda herhangi bir değişiklik yapılmasın, sadece ana girildiği yerde değişiklik yapılabilsin, buna karşılık birçok formda bu bilgileri görebileyim.
Mesela HASTA VERİTABANI formunda hastaların adı, soyadı ve yaşı bilgilerini giriyorum. Ancak PATOLOJİ ve AKCİĞER formlarında bu bilgileri tekrar girmeden sadece metin kutusu ekleyerek ve metin kutusu denetimini "=[Formlar]![HASTA VERİTABANI]![Metin11] & " " & [Metin13]" şeklinde ayarlayarak bu bilgiler HASTA VERİTABANI formundan aktarılıyor.
Sonuç olarak benim yapmak istediğim de bu.
Eğer yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
abahceci, 12-05-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Bir altformdan başka bir alt forma veri aktarma - Yazar: abahceci - 21/07/2013, 11:23