Skip to main content

AccessTr.neT

Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın.

mehmetdemiral
mehmetdemiral
86
47094

Anket Bu konuyla ilgileniyor musunuz?

Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Evet çok merak ediyorum. 24 (100.00%)
100.00%
Hayır ilgilenmiyorum. 0 (0%)
0%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. Toplam: 24 (100%)

Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın.

ID si 1000 olan kayıtı formda görüntülüyorum. Alacaklı gelmiş parasını almaya. Açıyorum hesapta 500 TL alacağı var. Tam o sırada X şubesine de o firmanın muhasebecisi gelmiş. Orada da kayıtlara bakıyorlar 500 TL alacağı varmış. Her iki taraf 500 TL alacağını ödüyor ve Internette güncelliyoruz 500 TL açık veriyoruz.

Bu ve benzeri durumlar yaşanabilir. Nitekim aktif Dropbox hesabımda .Net proje dosyalarımın senkronizasyon işleminde karşılaştığım durum beni tedirgin ediyor. Aynı dosya farklı bilgisayarlarda çalışılınca diğer dosyayı makine adını ekleyerek yedekliyor.

Bu gibi durumlara hiç bir zaman güvenmem. Ya tam online olmalı ya da masaüstü. Benim için hayati bilgilerin olduğu dosyalar varsa bu çalışma şeklimden şaşmam. Elimize gelen projelerin niteliğine göre kimi zaman Php, kimi zaman .Net ile çalışıyoruz. İkisinin karışımı ile çözüm üretilebilir ancak proje süresi uzayıp maliyetler artıyor. Durumu açıkça izah edip projeye öyle başlıyoruz. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yiyor nitekim çok kötü bir veri kaybı yaşadım geçmişte. Bundan dolayı bu tip işler pek bana göre değil.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın. - Yazar: alpeki99 - 21/10/2013, 01:23
Task