Skip to main content

AccessTr.neT

Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın.

mehmetdemiral
mehmetdemiral
86
47179

Anket Bu konuyla ilgileniyor musunuz?

Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Evet çok merak ediyorum. 24 (100.00%)
100.00%
Hayır ilgilenmiyorum. 0 (0%)
0%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. Toplam: 24 (100%)

Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın.

Yalnız bir yanlış anlama olmasın. Uzakmasaüstü ile tablolara bağlanılmıyor, o dediğiniz VPN. Benim bahsettiğim RDP. Uzakmasaüstü ile uzaktaki bir makinede açıkmış bir kullanıcı hesabı diğer kullanıcıları etkilemeden uzaktan kullanılıyor. Terminal server lisansı almadan -yanlış hatırlamıyorsan- toplamda 3 kişi aynı anda kullanabiliyor. Server işletim sistemlerinde bu iş 3 kullanıcı (2+1) ile sınırlı. (Bu arada emin olamıyorum ama 3+1 de olabilir) Terminal server lisansı alındığında bu sayı çok daha fazla olabiliyor. Normal işletim sistemlerinde crack yaparak uzak masaüstü kullanan kişilerin birbirlerini etkilememesi sağlanıyor. Normalde uzaktan bağlantı yapıldığında lokaldeki kişiye sorulur, onay alındığında da lokal kullanıcı kilit ekranına döner ve uzak kullanıcı çalışabilir.

Bu arada dün akşam mysql server kurarak Access datalarımı convert ederek localhost olarak servere bağlandım. Gayet başarılı. Bunu şu an uzaktaki bir bilgisayarda deniyorum. Eğer hızı tatmin ederse onu da iyi bir alternatif olarak kenara alacağım.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın. - Yazar: mehmetdemiral - 27/08/2014, 22:56
Task