Skip to main content

AccessTr.neT

formda sadece kaydet butonunun kaydetmesi

formda sadece kaydet butonunun kaydetmesi

Çözüldü #3
haklısınız ozan bey, deneme yanılma yapıyorum fakat bir sonuca ulaşamadım. biraz fazla değiştirmek ve silmek gerekiyor sanırım. işin içinden çıkamadım doğrusu.

Private Sub Komut62_Click()
If IsNull(Me.alistarihi) Or IsNull(imeino) Or IsNull(markaadi) Or IsNull(modeladi) Or IsNull(tedarikturu) Or IsNull(alisfiyati) Or IsNull(satisilkfiyati) Then

If MsgBox("Formda Boş Alanlar Mevcut. Kaydedilmeden Kapatılsın mı?", vbInformation + vbYesNo, "Kapatılıyor...") = vbYes Then
Me.Undo
DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL ("DELETE telefonid FROM imeiler WHERE (((telefonid) Is Null));")
If Len(Gmarka) > 0 Then
DoCmd.RunSQL "DELETE markaadi FROM markalar WHERE (((markaadi)=[Formlar]![alislar]![GMarka]));"
End If
If Len(GModel) > 0 Then
DoCmd.RunSQL "DELETE modeladi FROM modeller WHERE (((modeladi)=[Formlar]![alislar]![GModel]));"
End If
DoCmd.SetWarnings True
DoCmd.Close
End If

Else

mesaj = MsgBox("Form Kapatılmadan Önce Girilen Veriler Kaydedilsin mi?", vbCritical + vbYesNoCancel, "Form Kapanıyor...")

Select Case mesaj
Case 6

MarkaModelGuncelle
DoCmd.Close
Case 7

Me.Undo
DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL ("DELETE telefonid FROM imeiler WHERE (((telefonid) Is Null));")
If Len(Gmarka) > 0 Then
DoCmd.RunSQL "DELETE markaadi FROM markalar WHERE (((markaadi)=[Formlar]![alislar]![GMarka]));"
End If
If Len(GModel) > 0 Then
DoCmd.RunSQL "DELETE modeladi FROM modeller WHERE (((modeladi)=[Formlar]![alislar]![GModel]));"
End If
DoCmd.SetWarnings True
DoCmd.Close
Case 2

Exit Sub
End Select

End If
End Sub

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: formda sadece kaydet butonunun kaydetmesi - Yazar: miCRoBe` - 24/01/2014, 01:55
Task