Skip to main content

AccessTr.neT

açılır kutu anaform altform alan ilişkileri

edipsoylu
edipsoylu
SQL
8
5588

açılır kutu anaform altform alan ilişkileri

aslında benim dediğimi sizin bir örneğiniz karşılıyor ekliyorum ama ben orada ki formülleri uygulayamıyorum;hem satıcı firmaya hem müşteriye satışlara uygulamayı istiyorum deneyeceğim umarım başarabilirim,siz de uğraşırsanız burdan paylaşırsanız sevinirim ki zaten paylaşıyorsunuz ben sayfayı ziyaret ediyorum buradan indirir incelerim saygılar
burada gider çeşidi,miktar ,birim, yukarıda girildiğine aşağıda anında görünüyor işlemler otomatik olarak hem yukarıda BAKİYE hem altta BAKİYE OLARAK GÖRÜNÜYOR benim dediğim işte bu işleyişin benin satıcılar ve müşterilere uygulanması biçim olarakta güzel bir örnek,yukarıda girilen iki alan altforma gelecek firma adı ve çalışan alt forma gelecek buradan diğerveriler girilecek yukarıda firma ve çalışan seçildiğinde aşağıya gelecek ve bu gelen yer firma çalışanın kişisel satış alanı olacak birden fazla çalışanın olduğunu düşünüyoruz buradaki satışlar çalışanların satışlarını izleyecek ama aynı zamanda firmanın toplam satışlarını da verecek olan bir toplama olacak anaformda;çalışanların kişisel satış toplamları yine bu anaform içinde görünecek ;yine çok şey sordum;aslında sizin bu örneğinizde çok güzel ama bu şekliyle benim dediğim işleyişte kullanılabilir mi onu bilmiyorum;birde burada uygulanacak olan birşey daha var o da yine sizin bir örneğinizdeki işleyiş açılan kutuda giriş yapabilmek ve açılır kutuda yok eklemek istermisiniz sorusunu sorup girdi çeşidi eklemek benim örneğimde ise firma ve çalışan eklemek şeklinde olabilir burada amaç çalışma ekranı sadece bir form+altformdan oluşuyor ama oldukça işlevselliği olan bilgi girişleri,eklemeler,eğer olabiliyorsa alt formda ekrana gelecek olan çalışanlara göre satışlar vs vs çok kullanışlı bir yapı oluyor

http://www.dosya.tc/server33/TH3x15/Dene...Z.rar.html
Son Düzenleme: 27/07/2014, 13:57, Düzenleyen: edipsoylu.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: açılır kutu anaform altform alan ilişkileri - Yazar: edipsoylu - 27/07/2014, 12:34
Task