Skip to main content

AccessTr.neT

SendKeys "{F5}" sorunu ve çoklu kayıtlardan sadece birini gösterme

SendKeys "{F5}" sorunu ve çoklu kayıtlardan sadece birini gösterme

Thumbs Up #3
(30/07/2014, 20:22)mehmetdemiral yazdı: 2. sorunuzun yanıtı için bazı uyarılar: Eğer yemek bazında malzeme toplamı almayacaksanız o zaman formda alttaki "malzemelist" liste kutusunu 3 sütun yapacaksanız. Çünkü hem malzemeleri yemeklerdeki toplamıyla isteyip hem de tek tek alamazsınız. Bu durumda o liste kutusunun Sql görünümü şöyle olacak:

SELECT MenuTbl.Tarih, YemekListesiTbl.[Malzeme Adı], Sum([YemekListesiTbl]![1 - 2 Yaş]*[Formlar]![Menueklefrm]![1-2Y]+[YemekListesiTbl]![3 - 6 Yaş]*[Formlar]![Menueklefrm]![3-6Y]+[YemekListesiTbl]![7 - 12 Yaş]*[Formlar]![Menueklefrm]![7-12Y]+[YemekListesiTbl]![Yaşlı]*[Formlar]![Menueklefrm]![Yasli]+[YemekListesiTbl]![Personel]*[Formlar]![Menueklefrm]![Personel]) AS Miktar
FROM MenuTbl INNER JOIN YemekListesiTbl ON MenuTbl.Yemek = YemekListesiTbl.[Yemek Adı]
GROUP BY MenuTbl.Tarih, YemekListesiTbl.[Malzeme Adı]
HAVING (((MenuTbl.Tarih)=[Formlar]![Menueklefrm]![TarihGir]));

verdiğiniz Sql komutu 2. sorumu (ve sormadığım 3. gizli sorumu) çözdü çok teşekkür ederim. )

(30/07/2014, 20:22)mehmetdemiral yazdı: İlk sorunuza henüz bakmadım. Onda nerede f5 yaptığınıza bakacağım. Gerekirse her f5 eyleminde aynı yöntemle Numluck açtırabilirsiniz. Yani senkeys kullanarak. Denediniz mi?

1. sorum için önerdiğiniz (eğer sizi yanlış anlamadıysam) aynı komutu 2 defa ard arda yazmayı daha önce denemiştim çalışmamıştı siz önerdikten sonra tekrar denedim ama maalesef hala aynı sorun devam ediyor, "numlock" kafasına göre takılıyor

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: SendKeys "{F5}" sorunu ve çoklu kayıtlardan sadece birini gösterme - Yazar: berduş - 30/07/2014, 22:24
Task