Skip to main content

AccessTr.neT

Paporda Etiketin Dikey yukarı yazılması tşk.ler

Paporda Etiketin Dikey yukarı yazılması tşk.ler

sayın kübrashn,

Mehmet bey’in de belirttikleri gibi,eğer talep edilen veriler için bu bahsi geçen ve en son resim olarak eklediğiniz ekteki gibi görsel elde etmekse;size örnek olarak eklediğim uygulamadaki yöntem ve benzeri bir çalışma söz konusudur.fakat verileri içerecek olan metin kutusu üzerinden bir rotate (döndürme,yön değiştirme) işlemi ise,yabancı kaynaklarda dahi yüzeysel de olsa bir araştırma yapıldığı takdirde görülecektir ki,bütün anlatımlar resim görselli image denetim kutusu öğesi üzerinden yapılmıştır.elbette ki,derin bir araştırma yapılabilir ve belki de bu konuda bilgiler tedarik edilebilir ama şu an itibarı ile elde edilebilen sonuçlar bu yöndedir.

Fakat ısrarla üzerinde durduğunuz husus,etiket (label) olmakta.burada veri değişimi gerekli görülmemektedir o zaman.zira,adı üzerinde bunlar sadece etiket,yani tanıtıcı bilgi.bu sebeple de,sizin bu etiketin sizin istediğiniz halde olmasını sağlayacak en geçerli kabul görür yöntem ise,bu etiketleri bir image olarak göstermeniz.böylece ister direkt böyle resim şeklinde isterseniz de resmi rotate yapma yöntemi kullanarak bu talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.fakat tabi size konunuzda dikkat çekilerek belirtildiği üzere,veriler içeren denetim kutularında bu işlemi gerçekleştirmeyip sadece etiket bazında ele alınacaksa.bilgilerinize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Paporda Etiketin Dikey yukarı yazılması tşk.ler - Yazar: atoz112 - 08/08/2014, 10:59