Skip to main content

AccessTr.neT

Pasif veriyi diğer tabloya aktarmak, form üzerinden tablo seçmek

Pasif veriyi diğer tabloya aktarmak, form üzerinden tablo seçmek

Sayın ozguryasin,

Evde internete bakamadığımdan cevap vermede geciktiğim için özür diliyorum.

Öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum. Yapmış olduğunuz çalışmadaki AKTİF/PASİF çalışması halihazırda tablo içerisinde ki KURUMDAMI başlığı ile yapılıyor. Ayrıca Form üzerinde bulunan seçenekler ile liste kutusu süzülebiliyor. Anlayacağınız yapmı olduğunuz çalışma derdime derman olamadı.

Sayın atoz112'nin vermiş olduğu linkleri inceliyorum. İnceleme sonrasında olumlu olumsuz cevap yazacağım.

(07/08/2014, 18:22)ozguryasin yazdı: ekteki örneği inceleyiniz. dediğiniz gibi başka bir forma aktarma yapmadım. formunuz baya bir karışık. yaptıklarımdan bahsedeyim Fihrist tablonuzun sonununa aktifpasif alanı ekledim olayına EVET/HAYIR yaptım. ayrıca formunuza bir adet IDNO alanı ekledim. Liste1 ' e tıkladığınızda IDNO alanına tıkladığınız ismin IDNo sunu aktarmakta. Aktif Pasif butonuna bastığınızda eşleşen IDNO'nun tablodaki yerini bulup aktifpasif alanını false değeri yani hayır yapıyor. ve listede bir daha gözükmüyor. bu şekilde pasiften aktif olayına çevirebilirsiniz. Başka tabloya aktarmak mantıklı değil. zaten tablonuzda onbinlerce kayıt olmayacaktır.
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn " Şüphesiz Biz Allah'tan Geldik ve O'na Döneceğiz "
Son Düzenleme: 08/08/2014, 10:37, Düzenleyen: mntf02.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Pasif veriyi diğer tabloya aktarmak, form üzerinden tablo seçmek - Yazar: mntf02 - 08/08/2014, 10:16