Skip to main content

AccessTr.neT

Pasif veriyi diğer tabloya aktarmak, form üzerinden tablo seçmek

Pasif veriyi diğer tabloya aktarmak, form üzerinden tablo seçmek

Sayın ozguryasin,

Öncelikle yaptığınız açıklamalar için teşekkür ediyorum. Ben meramımı açıklayayım:

Yapmış olduğum çalışmayı Cezaevinde kullanıyorum. Çalışmam içerisindeki Fihrist tablosu ana tablo olarak kullanılmakta, Form olarakta sürekli olarak kullandığım örneğimde de yer alan Formdur.

Fihrist'te Kurumda bulunan H/T'lar, tahliye olanlar, sevk gidenler ve vefat edenlerin bilgileri yer almaktadır. Fihrist tablosunda yer alan KURUMUDAMI alanı ile aktif/pasif yapılıyor. Hükümlü/Tutukluluk durumları değişimlerini UYAP'tan verileri indirrerek güncelliyorum. Güncelleme yapmak için Fihrist tablosunu masaüstüne EXEL formatında aktararak pasif olanları ayırıp UYAP'tan indiridğim veriler ile güncelliyorum. Bu olay zaman aldığında aklıma gelen ve konumun başlığındada olduğu gibi pasif olan verileri Fihrist-Pasif tablosuna aktararak Fihrist tablosunun yükünü azaltmak ve UYAP'tan indirilen veriler ile güncellerken zamandan kazanmak.

Sİzin verdiğiniz ve sayın atoz112'nin verdiği linklerdeki kodları inceledim ve entegre etmeye çalıştım. Ancak şöyle bir husus ile karşılaştım. Fihrist tablosundaki alanların fazlalığı nedeni ile kodun devamı yapılamıyor.

(08/08/2014, 10:40)ozguryasin yazdı: tam olarak istediğinizi belirtirseniz daha iyi olacaktır....
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn " Şüphesiz Biz Allah'tan Geldik ve O'na Döneceğiz "

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Pasif veriyi diğer tabloya aktarmak, form üzerinden tablo seçmek - Yazar: mntf02 - 08/08/2014, 14:04