Skip to main content

AccessTr.neT

Tablo ve ilişkiler için YARDIM!

Yigit-safak58
Yigit-safak58
6
2974

Tablo ve ilişkiler için YARDIM!

ben tablolarda ilişkilendirmeye karşıyım fakat tablo ilişkilendirmeniz doğru gözüküyor.

Paketleme içi ihtiyacım olacak malzemeleri, VT' da Tbl_MALZEME' de yazmışsınız.

Bu aşamadan sonra hangi tabloları oluşturup, ilişkilerini nasıl kurmalıyım?
onlara bakalım.

Bu malzemelerin bana GELİŞ BİLGİLERİ : derken burada anladığım kadarı ile fiyatı, hangi şirketten alındığı vb. bir cari tablo oluşturup, gruplandırma yapmanız gerekecektir. cari bilgileri ve grubu gerekir ise alt grubu. diyelim X şirketi kumaş satıyor. bunun grubu KUMAŞ alt grubu ise PAMMUKLU KUMAŞ, LİKRA, POLYESTER vb.

HANGİ SİPARİŞTE KULLANILACAĞI ; İşt bu madde güzel burada bir reçete oluşturmalısınız bu reçetede çoraptan bahsetmişsiniz. bu çorabı oluştururken neler kullandığınız yazacak, ne kadar kullandığınız yazacak vb. kş bu şekilde stop takibi yapıp hammaddenin ne zaman biteceğini görebilirsiniz. maliyet hesaplaması yapabilirsiniz.
ÇIKIŞ BİLGİLERİ ; üst madde ile bağlantılı, reçete gerektirir.
ve DEPO DURUM; reçete sonucu ürettiğiniz mamul sonuçlarına göre otomatik belirlenecek. projeniz güzel bir projeye benziyor. tablo ilişkileriniz güzel. her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. BENCE lişkilendirmeler formlarda ve sorgularda daha iyi olur. bağımsız tablolama rahat işlem yapar, en azından ben bu kanıdayım. ilerleyen zamanlarda VT doldukça müdahale şansınız azalır karışıklık çıkarsa proje zorlaya bilir. (alan eklemeleri değişiklikler vb.)
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Tablo ve ilişkiler için YARDIM! - Yazar: ozguryasin - 10/08/2014, 02:12
Task