Skip to main content

AccessTr.neT

Aynı makinanın tekrar oluşturulamaması

Aynı makinanın tekrar oluşturulamaması

Sayın mengene2,

konunuzun 3.mesajında belirttiğiniz hususlara yönelik olarak;öncelikle sayın ozan bey'in önceki örneğe ilişkin yazdıklarına katıldığımı belirtmekle birlikte,aşağıdaki bilgilerin de yeterli olacağı kanısındayım.
1)
Alıntı:...1-Kullanıcı makineyi oluşturduğu anda formdaki "Kontrol" alanının aynısı "KontrolSorgusu" nda olmamalı...
Yeni bir kayıt açılıp makine oluşturulmak istendiğinde,Kontrol Sorgusu isimli sorgu içerisinde ikinci bir benzer kaydın olması zaten engellenmiş durumdadır,çalıştırılıp incelendiğinde.Fakat bu kast ettiğiniz eğer sorgudaki 3. ve 4.kayıtlara yönelik ise,bu durum ile ilgili bir önceki mesajda da zaten aşağıda yazılı olduğu gibi bilgilendirilmesi yapılmıştı;
Alıntı:...son olarak; tablodaki benzer kayıtlar silinmemiş ve olduğu gibi bırakılmıştır.kodlamadaki kontrol işlemi de var olan kayıtların sonrası için geçerlidir.bu sebeple,isteğe göre,tablodaki 3. ve 4. kayıtların iptal edilip tablodan çıkarılmasının sağlanması yerinde olacaktır.
bu sebeple,bu kısımda belirtilen hususun,bu açıklama ile giderildiğini düşünüyorum.

2)
Alıntı:...2- ...uyarı vermeli ama bir önceki kayda gitmemeli,...
KAYDET butonuna basıldığında,
DoCmd.GoToRecord , , acLast
İfadesi ile kayıt geri alma ve tazeleme kodlarından sonra,son kayıt bilgilerinin olduğu kayda gitmesi sağlanmaktadır zaten.Önceki kayda gitme durumu söz konusu değildir.başka bir durum için mi bunu kast ettiniz,anlayamadım.bu sebeple,bu kısımda belirtilen hususun da,bu açıklama ile giderildiğini düşünüyorum.

3)
Alıntı:...3- Kullanıcı aynı makineyi oluşturduğu anda aynı makine verilerini girdiğini uyarı sayesinde anladığında gidip pus fayn veya sistemden birini değiştirmek isteyecektir. değiştirdikten sonra tekrar kontrol edip kayıt yapmalı. değilse uyarı verip kullanıcının makineyi farklılaştırması sağlanmalıdır...
Bu talebiniz için,KAYDET butonunun tıklandığında olay yordamı içerisindeki komut satırlarının buna göre yeniden düzenlenmesi gerekmektedir.

EK’te,bu talebinize yönelik olarak düzenlenmiş hali ile yeni örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

Son olarak,KAYDET butonuna eklenen kodlar neticesinde; KontrolSorgusu isimli sorgu, uygulamanın bu hali ile kullanımına gerek olmadığından dolayı şu an itibarı ile geçersiz kalmıştır.sadece,ileride değer talepleri söz konusu olduğunda kullanılabilecek olabilir düşüncesi için;olduğu gibi bırakılmıştır.bilgilerinize.

İyi çalışmalar,
Saygılar.
.rar DENEME-ATOZ2.rar (Dosya Boyutu: 31,95 KB | İndirme Sayısı: 6)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Aynı makinanın tekrar oluşturulamaması - Yazar: atoz112 - 07/10/2014, 14:46
Task