Skip to main content

AccessTr.neT

Tablolar Arası İlişkiler 5 Adet Tablo

Tablolar Arası İlişkiler 5 Adet Tablo

(13/10/2014, 20:45)ozanakkaya yazdı: Merhaba,

yazdığınız bilgilere göre tablolar arasında ilişki oluşturdum.

[Resim: do.php?img=4610]

Tabloya şikayet ile ilgili 1 kayıt girilebilmesi için form üzerinden uyarı eklenebilir veya mesela karar tablosundaki sikayetid alanına "Evet (Yineleme Yok)" şeklinde sadece tek bir şikayet ile ilgili veri girişi yapılması sağlanabilir.

Sayın Ozan Akkaya, ilginiz için çok teşekkür ederim fakat bu durumda 1 dosya ya bir adet firma girmemiz gerekirken birden fazla firma girebiliyoruz.
Ben Dosyaid ile firmaid yi birebir ilişkilendirdim ekteki gibi yaptım bu sayede sadece bir dosyaya bir adet firma girilebiliyor. İyimi yaptım kötümü yaptım ileride sorun çıkartır mı bilemiyorum.
Aşağıdaki resimdeki gibi yaptım fakat KARAR bir dosya için bir adet çıkacağı için 4-5 tane sikayetle nasıl bir kararı birleştireceğim orada takıldım kaldım. Yoksa KARAR'ı Dosya ile birebir mi birleştirsem ? gerçi böyle yapınca SIKAYETLER ve FIRMA yı da KARAR a ekleyip form girişi ve report alabilir miyim bilmiyorum Img-grin
[Resim: do.php?img=4612]

Sizin resimdeki ilişkilerde KARAR Tablosu ile SIKAYETLER tablosunun yerini değiştirsem sizce olur mu ?
Son Düzenleme: 13/10/2014, 22:44, Düzenleyen: fanibiri.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Tablolar Arası İlişkiler 5 Adet Tablo - Yazar: fanibiri - 13/10/2014, 22:42