Skip to main content

AccessTr.neT

Tablolar Arası İlişkiler 5 Adet Tablo

Tablolar Arası İlişkiler 5 Adet Tablo

(14/10/2014, 01:02)ozanakkaya yazdı:
(13/10/2014, 22:42)fanibiri yazdı: Sayın Ozan Akkaya, ilginiz için çok teşekkür ederim fakat bu durumda 1 dosya ya bir adet firma girmemiz gerekirken birden fazla firma girebiliyoruz.

Bununla ilgili üst mesajımda "form üzerinden uyarı eklenebilir ..... Evet (Yineleme Yok)" şeklinde sadece tek bir şikayet ile ilgili veri girişi yapılması sağlanabilir." şeklinde yapılabilecekleri belirtmiştim.

sizin yaptığınız ilişkilendirme resmi hatalı,
dosya tablosu, dosya id otomatik sayı
firma tablosu, firmaid otomatik sayı
bu iki alanı ilişkilendiremezsiniz. Benim yaptığım gibi firma tablosuna dosyaid alanı ekleyip ilişkilendirebilirsiniz.

Hangi tabloya hangi veri kaydedilecek, bu veriler hangi form üzerinden girişi yapılacak bilmediğim için farklı öneride bulunamayacağım.

OZan bey tekrar teşekkür ederim. Umarım meşgul etmiyorumdur.
Merak ettiğim için soruyorum.
Access bu ilişki türüne izin veriyor. Yani İki tane otomatik id ile bire bir ilişkiye müsade ediyor. resimde görüldüğü gibi ;
[Resim: do.php?img=4613]

Bu durum gerçekten hiç sonuç vermez mi ? Yoksa kullanılması tavsiye edilmez mi ?

Sizin dediğiniz sistemi uygulayacağım fakat bunu merak ettiğim için soruyorum saygılar.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Tablolar Arası İlişkiler 5 Adet Tablo - Yazar: fanibiri - 14/10/2014, 15:43