Skip to main content

AccessTr.neT

Wordpress

kadirdursun
kadirdursun
12
7792

Wordpress

(09/11/2014, 13:29)kadirdursun yazdı: Sayın suleymesut,
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Şimdi işin rengi değişti. Başta sorduğum soruyu değiştiriyorum.
Nasıl WEBMASTER olabilirim? Çok ucu açık bir soru oldu Img-grin

bu sorunuza "shiftesc.net" den bi arkadaşın yorumunu aktararak cevap vermiş olalım.

--alıntı--
Web Master Web alanın da programlama bilgisi yeterli düzeyde olup kendi web sitesini tasarlayabilen kendi scriptini yazabilen ve tasarımlarını koda dökebilen kişilere denir. Peki benim Web Master olmam için ne yapmam gerekir? Hemen söyleyim öncelikle Html ve CSS dillerini bileceksin. Neden mi Php yok burda? Şöyle düşünün okula gittiniz okuma bilmiyorsunuz size okuma öğrerecekler alfabeyi öğretmeden okuma öğretmeye çalışmaları garip olurdu dimi? Php de öyledir php yi her ne kadar bilseniz de Html bilmediğiniz taktirde pek işe yaramayacaktır. Sakın ha php'yi küçümsediği mi sanmayın en önemli dillerden biridir. Fakat demek istediğim tek başına yetersizdir. Anlıyacağınız bu işin alfabesi Html ve Css dir. Peki Html ve Css ögrensem yetermi? Yeter niye yetmesin AMA bakın ama diyorum. Pasif bir site dışında hiç bir şey yapamazsınız. Yani sürekli güncellenen yazılar yazılan paylaşımlar olan bir websiteyi sadece Html ile kodlayamazsınız. Dinamik dedigimiz surekli degiskenlik gosteren aktif olan bir web site için Php gerekir. Nasıl ki Php tek başına yetersizse Html de yetersizdir. Bu diller birbirini tamamlayan dillerdir. Unutmadan şunu da belirtim mobil olarak yazıyorum yazım hatalarım olabilir. Nerde kalmıştık? Bu diller bir birini tamamlayan diller demişiz evet Aynen öyle arkadaşlar peki Html ve Css ögrenmek icin ne yapılması gerekir. İlk kural sıkılmamaktır. Html ogrenmek isteyip de sıkılıp yarıda bırakan bir çok kisiyi tanıyorum ki ben de onlardan biriydim sonradan farkına varıp devam ettim. Html sabır gerektirir ve de öğreniklerinizi sürekli pekistirin. Web site ihtiyacınız olmasa bile sürkli pasif site kodlayın ogrendiklerinizi hep ornekleyin yeni ogrendiginiz seyle en az yarım saat uğraşın ki ertesi gün unutmuş olmayın. Html öğrenmek için kaynak bol ama önemli olan doğru kaynaktır. Sizin anlayacağınız şekilde anlatılmış kaynakları arayın sıkıcı bir anlatıma sahip kaynak sizi bu dilden soğutur. Her neyse ben w3schools.com dan ogrendim tabi bu site biraz ingilzce gerektiriyor ama Sanırım buraya benzer bir cok turk kaynak mevcut. Daha sonra bir sitenin tasarımının bel kemiği olan Css gerekli. Css de ogrenildikten sonra biraz rahatlayın dinlenin hemen php ye gecmeyin pasif siteler kodlayıp taze olan bilginizi pekistirin yeni ogrendiginiz bir seyin üstüne hemen diğerini ogreneyim derseniz devreler yanar veya o yeni ogrendiginizi unutursunuz. Daha sonra 1 kac hafta sonra php'ye baslayın odamı bitti Jquery ogrenin sonrada Mysql gerekli iste bu kadar. Geriye tek kalan Photoshop ogrenmek niyemi tasarımı neyle cizecez ? Ha benim ihtiyacım yok hayal edip direk kodlarım diyorsanız size kalmış. Artık Web master oldukk. Geriye Asp dili kaldı bu alanlarda yeteri kadar gelistiginizi dusunuyor ve onuda ogrenek bilgi bilgidir diyorsanız asp ogrenebilirsiniz.

Fur

Sevgiyle kalın ...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Wordpress - Yazar: kadirdursun - 08/11/2014, 21:46
Cvp: Wordpress - Yazar: alpeki99 - 08/11/2014, 23:53
Cvp: Wordpress - Yazar: kadirdursun - 08/11/2014, 23:57
Cvp: Wordpress - Yazar: chopper07 - 09/11/2014, 02:56
Cvp: Wordpress - Yazar: kadirdursun - 09/11/2014, 09:02
Cvp: Wordpress - Yazar: suleymesut - 09/11/2014, 11:04