Skip to main content

AccessTr.neT

Bu ay Sigortalanacak Araçları Listeleme

Yunus Bozkurt
Yunus Bozkurt
10
3642

Bu ay Sigortalanacak Araçları Listeleme

Sayın yunus bozkurt,

Öncelikle,bir hususu netliğe kavuşturmak anlamında belirtmekte fayda var kanısındayım.Konunuzun 3.mesajında,siz;

Alıntı:…o araca ait daha önceki kayıtlar görünmüyor.dolayısıyla,…

diye ifade kullandınız.doğal olarak da,hazırlanan örnek uygulamada bu talebiniz üzerine formda plaka seçimi sonrası o araca ait tüm kayıtların görüntülenmesi sağlanmıştır.Fakat şimdi,konunuzdaki 5.mesajınızda ise;

Alıntı:…sigorta giriş ekranında  aracı seçtiğimizde tüm sigorta kayıtları görünmesin istiyorum…

diye bir ifade kullanarak bir önceki talebinizin tam tersi bir talepte bulunduğunuz görülmektedir.

Alıntı:…asıl yapmak istediğim ben bu ay sigortası dolan bir aracı sigortaladıktan sonra  (sigortagiriş formu) bu ay sigortalanacak araçlar listesinde görünmemesiydi…

Bu yeni talebinize yönelik olarak da şu açıklamanın yeterli olacağı kanısındayım.

Sorguyu tasarım konumunda açıp ödeme ölçüt satırına 0 (Sıfır) yazdığınız takdirde;size sadece ödemesi yapılmamış olan kayıtları gösterecektir.ayrıca,ödeme alanında işaretlemede bulunduğunuz takdirde,ilgili kayıt ödemelerin olduğu tabloya işaretlenmiş olarak aktarılacak ve formdan da güncelleme yapılarak görselde olmaması sağlanacak.böylece,sigorta ödemesi yapılan araç bilgileri de formda görüntülenmemiş ve sadece ödemesi yapılmayı bekleyecek olan kayıtların listelenmesi sağlanmış olacaktır.

Son olarak,
Kod:
(select Max([Kimlik]) from SIGORTA)
Bu kod ifadesini hangi amaçla ve gerekçe ile kullanmayı istediğinizi anlayamadım.kaldı ki,buna da gereksiniminiz de yok zaten.

EK’te;bu yeni talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilgilerinize.
İyi çalışmalar,Saygılar.
.rar aylik sorgulama-ATOZ3.rar (Dosya Boyutu: 25,74 KB | İndirme Sayısı: 18)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Bu ay Sigortalanacak Araçları Listeleme - Yazar: atoz112 - 01/12/2014, 17:22