Skip to main content

AccessTr.neT

Zaman farkına göre sorgu hakkında

Zaman farkına göre sorgu hakkında

Hocam merhaba,
Kaç gündür uğraştım.Israrla kendim yapmak istedim ama başaramadım. Müşteri bilgileri olduğu için tabloyu atamıyorum. O yüzden sadeleştirmem gerekiyor. Çok büyük tablo çok zor oluyor ayırmak. Ben yinede sadeleştirdim.

Şimdi tam olarak istediğimi anlatmaya çalışyorum,
Ekte göndermiş olduğum Access dosyasında "db" adında bir tablom var. Bide "form1" adında bir form bulunuyor. "Form1" üzerinden tarih aralığını seçtikten sonra "db" tablomuzdaki 3 durumları için toplam süreleri bulmak istiyorum. Ancak süre olarak örneğin 10 dk belirttiğimizde toplam süre 10 dk dan küçük olan kullanıcıları dikkate almayacak. Örnek olarak bu tablo için olması gereken sonucu el ile hesaplayıp "sonuc" diye tabloya koydum. Tarih aralığını (12.3.2015 12:52:12) ile (12.3.2015 15:06:12) arasında girildiğini varsayarak bu sonucu yazdım.

State durumlarını hesaplarken örneğin 100 numaralı kullanıcı için 14.satırda 3 state i olduktan sonra 13.satırda yeniden state 1 yada 0 olduğu için o aradaki geçen zamanı topladğımda 5 dk çıkıyor. Aynı durum 3.ve4. satırlarda 100 numaralı user içinde var ve 2dk lık zaman geçmiş. Yani sonuc tablomuzdada görüldüğü gibi 7 dk olarak yazdım. Bu işlemi form1 den tarih seçip bul a bastığımda eğer süre 5dk olarak ayarladıysa 100 nolu user gözüksün.Ancak 10dk olarak ayarladıysam 100 nolu user gözükmesin istiyorum.

Hocam umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir. Tam olarak anlatamadığım yer olduysa yeniden yazarsanız hemen anlatırım ayrıntılı.
Çok teşekkürler
Selamlar,
.rar testdb.rar (Dosya Boyutu: 21,72 KB | İndirme Sayısı: 7)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Zaman farkına göre sorgu hakkında - Yazar: cuno08 - 09/03/2015, 13:03
Cvp: Zaman farkına göre sorgu hakkında - Yazar: cuno08 - 16/03/2015, 19:37
Task