Skip to main content

AccessTr.neT

Farklı formlarda bulunan giriş-çıkış tutarının Kasa formuna eklemek

Farklı formlarda bulunan giriş-çıkış tutarının Kasa formuna eklemek

(07/08/2015, 13:31)ozanakkaya yazdı:
Alıntı:Tarih itibariyle ,Kişi ismi ile birlikte maaş veya Avans tutarının Kasa formunda bulunan Kasa Gider bölümüne;

Avans formundaki avanstutar alanının güncelleştirme sonrasında olayına aşağıdaki kodu eklerseniz, girdiğiniz veriyi kasa tablosuna aktarır, 

If MsgBox("işlem kaydedilsin mi?", vbInformation + vbYesNo) = vbYes Then

DoCmd.RunCommand acCmdSaveRecord
DoCmd.RunSQL "INSERT INTO tbl_KASA ( ISLEMTARIHI, NAKIT1, GIDERCESIDI ) SELECT tbl_AVANS.AVANSTAR, tbl_AVANS.AVANSTUTAR, 'PERSONEL' AS GCesidi FROM tbl_AVANS;"
Else
Me.Undo
End If

Ancak, 
-kişi ismini tbl_kasa tablosunda nereye yazdırmayı düşünüyorsunuz?
-veri nakit alanına mı aktarılacak?
-avans formundaki sil butonu tıklandığında aynı verinin kasa tablosundan da silinmesi gerekiyor, veri tarihe göre silinmez, silme için kasa tablosunda ekstra bir kritere ihtiyaç var. 
-kasa tablosundaki "SIRANO" alanı hangi amaçla açıldı, buraya personel numarasını yazdırsak veya siz tabloya avansno gibi bir alan ekleseniz sorun olur mu?

-Kişi ismini Gider açıklama alanına yazdırmak
-Veri Nakit alanına aktarılacak
-Avans formundaki Sil butonu aslında gereksiz bir işlem,çünkü verilen avansın silinmesi doğru değil,düşüncenize katılıyorum.
- Dördüncü şık hakkında inanın  fikrim yok hocam.
-Uygulamamı istediğiniz Kodu ekledim,
Birden fazla değişik veriler de ekledim ve şöyle birsonuç elde ettim;
1-Hesaplanmış alanları Kasa'ya aktarmıyor,ancak hesaplanmamış alana manuel olarak girilen veriyi Kasa ya yazıyor.
2-Aynı veriyi birden fazla ekliyor.
Saygılarımla.
Son Düzenleme: 07/08/2015, 15:50, Düzenleyen: fascioğlu.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Farklı formlarda bulunan giriş-çıkış tutarının Kasa formuna eklemek - Yazar: fascioğlu - 07/08/2015, 14:50