Skip to main content

AccessTr.neT

Alt form yeni kayıtta hareket kısıtlamak.

Alt form yeni kayıtta hareket kısıtlamak.

Alıntı:...Tek istediğim aslında tarihten çıktığında muhakkak evrak alanına uğraması...

ifadenizdeki talebinize yönelik olarak;

Alıntı:...İstediğim işlemi çıkıldığında olayını kullanmadan çözmenin yolunu aramalıyım...

diye belirtmenize rağmen,zaten ANCAK bu şekilde yapabilirsiniz.alt form içerisindeki hrktarih adlı denetimin Çıkıldığında olay yordamı içerisine

Kod:
Me. hrkevrak.SetFocus
yazmanız yeterli.bu kod ile,evrak bilgisinin girileceği denetime odaklanılması sağlanmaktadır.

sayın atoz112 inanın yardım etmek istediğinizi biliyorum, Allah razı olsun. Ancak gene aynı noktaya döndük. Çıkıldığında olayına yazmamı istediğiniz kod, zaten orada mevcut ve inanın bana hata o satırdan kaynaklanıyor. Silersem hata ortadan kalkıyor. Ekteki örneğe bakabilirseniz göreceksiniz. sadece açın anaformdan firma ve cari seçip entere basın, hata alacaksınız. Tarihin çıkıldığı olayındaki kodu silin tekrar cari seçip enterleyin hata almayacaksınız. Bu problemi nasıl aşabilirim. Sonraki alanları gizle yada etkisizleştir yapmak istemiyorum.
.rar cari.rar (Dosya Boyutu: 160,33 KB | İndirme Sayısı: 4)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Alt form yeni kayıtta hareket kısıtlamak. - Yazar: Denizl - 18/09/2015, 22:10