Skip to main content

AccessTr.neT

görev programı

görev programı

(03/11/2015, 00:02)paseidon19 yazdı: yazdır butonuna tıkladığımda sadece o sayfaya ait raporu yazdırmasını ve baskı önizlemeyle bana göstermesini istiyorum 

Formdaki Rapor Yazdır yani Komut111 isimli buton bu işlemi yapıyor. Formdaki kaydın baskı önizlemesini gösteriyor. Yazdırması için

DoCmd.OpenReport strDocName, acPreview, , strWhere

kodunun hemen altına

DoCmd.OpenReport strDocName, acViewNormal, , strWhere

kodunu eklemeniz gerekli.

Raporun önizlemede görünmesi için açılan ve kalıcı özelliklerinin evet olarak değiştirilmesi gerekli.

(03/11/2015, 14:11)paseidon19 yazdı: forma isim girdiğimde yanında bulunan kutucuğa o kişi ay içinde kaç gün çıktıysa otomatik olarak hesaplayıp yazması gerekiyor ama yapamıyorum.

Formdaki Metin118'in denetim kaynağına

=DCount("*";"YOLLUK BİLDİRİM";"[ADI SOYADI]=" & "'" & [ADI SOYADI] & "'")+DCount("*";"YOLLUK BİLDİRİM";"[ADI SOYADI1]=" & "'" & [ADI SOYADI] & "'")+DCount("*";"YOLLUK BİLDİRİM";"[ADI SOYADI2]=" & "'" & [ADI SOYADI] & "'")+DCount("*";"YOLLUK BİLDİRİM";"[ADI SOYADI3]=" & "'" & [ADI SOYADI] & "'")+DCount("*";"YOLLUK BİLDİRİM";"[ADI SOYADI4]=" & "'" & [ADI SOYADI] & "'")..............

şeklinde kod eklerseniz tablodaki veriye göre hesaplayıp metin kutusuna aktarır. Üsteki koda .... yazdım, sizin bunu ADISOYADI16'ya kadar devam ettirmeniz gerekli. Ayrıca üst mesajımda da belirttiğim gibi uygulamanın tasarımı yanlış, metin kutusu eklediğinde adını Metin111 yazıyorsa sizin bunu form tasarımına göre mtn_gsayisi şeklinde değiştirmeniz gerekli

Tablodaki alan isimleri "ADI SOYADI 14" şeklinde olmamalı, ADISOYADI14 gibi boşluk olmadan yazılmalı.

Bence öncelikle uygulamanızı Yapılmaması gereken ölümcül hatalar bağlantısındaki konuya göre şimdiden düzeltin. İleride sıkıntı yaşamayın.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
görev programı - Yazar: paseidon19 - 03/11/2015, 00:02
Cvp: görev programı - Yazar: ozanakkaya - 03/11/2015, 11:47
Cvp: görev programı - Yazar: paseidon19 - 03/11/2015, 14:11
Cvp: görev programı - Yazar: ozanakkaya - 04/11/2015, 14:28
Cvp: görev programı - Yazar: paseidon19 - 04/11/2015, 23:28
Cvp: görev programı - Yazar: ozanakkaya - 05/11/2015, 08:56